کد خبر: 520657 A

معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان کنفرانس امنیت شغلی و امنیت سرمایه‌گذاری و تولید از سامانه جامع روابط کار توسط رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه بررسی نشست تخصصی امنیت شغلی و امنیت سرمایه‌گذاری تولید، احمد مشیریان (معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت کار) از سامانه جامع روابط کار رونمایی کرد.

مشیریان با معرفی زیرسامانه‌های قراردادهای کار و ثبت دادخواست به معرفی آنان پرداخت و از راه‌اندازی همزمان با سامانه جامع روابط کار خبر داد. این دو زیرسامانه همراه با 28 زیرسامانه دیگر به صورت منسجم ذیل سامانه جامع کار آغاز به کار می‌کند.

مشیریان در مراسم رونمایی از سامانه جامع روابط کار گفت: با توجه به اینکه کارفرمایان ملزم هستند یک نسخه از قرارداد کار کارگر را به اداره کار ارسال کند. با توجه به این موضوع مهم و قانونی زیرسامانه قراردادهای کار راه‌اندازی شد تا ضمن آسان‌تر کردن کار کارفرمایان یک نسخه از قرارداد کار به صورت الکترونیکی در این زیرسامانه ثبت شود.

مشیریان افزود: با راه‌اندازی زیرسامانه ثبت دادخواست همه ابلاغ‌ها و آرا در این زیرسامانه قرار می‌گیرند تا مراجعه‌کنندگان به این سامانه با ورود اطلاعات خود به تمامی اطلاعات لازم در خصوص ثبت دادخواست‌های خود در مراجع شکایات ادارات کار دسترسی داشته باشند.

در پایان مراسم رونمایی مشیریان از وزیر تعاون، کا و رفاه اجتماعی به خاطر همراهی‌های خود با این سامانه تقدیر نمود.

کارگران و دولت یازدهم کارگران و دولت دوازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر