کد خبر: 527452 A

کارگران قراردادی فولاد میانه خواستار شدند؛

کارگران کارخانه فولاد آذربایجان (میانه) صبح امروز در اعتراض به مدت قرارداد کار خود در مقابل در ورودی کارخانه تجمع کردند.

کارگران معترض به ایلنا گفته‌اند: صبح امروز چهارشنبه (یکم شهریور)  نزدیک ۳۰۰ نفر از کارگران قرار دادی شاغل در کارخانه فولاد میانه که خواستار افزایش  مدت قرارداد کاری خود از مدت ۸۹ روزه به یکساله هستند، برای چند ساعت مقابل در ورودی محل کار خود جمع شدند.

از قرار معلوم پس از برپایی این اجتماع صنفی، کارگران معترض به دعوت کارفرما و برای انجام گفتگو راهی نمازخانه این واحد تولید ی می‌شوند.

در کارخانه فولاد میانه، حدود ۷۰۰ کارگر مشغول کارند که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر را کارگران قرادادی تشکیل می‌دهند.

در این زمینه این کارگران می‌گویند: در نتیجه اختلاف نظری که میان کارگران قراردادی و کارفرما بر سر تغییر مدت قرارداد کار ایجاد شده‌است، روز گذشته کارگران قراردادی موفق به حضور در محل کار خود نشدند و توسط انتظامات کارخانه از ورود کارگران جلوگیری  شد.

آنها که نسبت به مذاکره و گفتگو برای حل مشکل به وجود آمده خوشبین هستند، افزودند: ما توقع خاصی نداریم، کارمان را دوست داریم و در برابر زحماتی که تاکنون کشیده‌ایم می‌خواهیم برای داشتن امنیت شغلی مدت قراردادهایمان تا یک سال افزایش یابد.

در این زمینه، «عظمایی» مدیرعامل کارخانه فولاد آذربایجان گفت:خواسته کارگران قراردادی این واحد در ارتباط با  افزایش مدت قرارداد کار از ۸۹ روز به یکسال بود که با گفتگویی که امروز در نمازخانه شرکت با کارگران انجام دادیم این موضوع مرتفع شد.

او گفت: خواسته کارگران قراردادی را در ارتباط با افزایش مدت قرارداد کار در هیئت مدیره شرکت مطرح می‌کنم و امیدوارم این موضوع مورد موافقت اعضای هیئت مدیره قرار گیرد.

52

63

 

کارگرانآذربایجان شرقی کارگران فولاد میانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر