کد خبر: 530194 A

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار؛

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین وضعیت بیمه بیکاری کارگران پلاسکو گفت: 530 نفر از کارگران پلاسکو بیمه بودند که تاکنون هم از مزایای بیمه بیکاری بهره مند هستند اما 1499 نفر بیمه نبودند ولی به مدت 4 ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند.

به گزارش ایلنا، کریم یاوری (مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) درباره آخرین وضعیت بیمه بیکاری کارگران پلاسکو گفت: 530 نفر از بین کارگران پلاسکو به لحاظ قانونی شرایط احراز دریافت مقرری بیمه بیکاری را داشتند و مقرری آنها برقرار شده است و دریافت می کنند. حدود 1499 نفر غیرمشمول بودند. چه کارگر و چه کارفرما و چه صاحبان حرف غیرمشمول بودند.

وی با بیان اینکه 1499 نفر فاقد بیمه بودند، افزود: مطابق مصوبه هیئت دولت مقرر شده که کارگران بدون بیمه پلاسکو مطابق مصوبه هیئت دولت 4 ماه مقرری بیکاری بگیرند که این 1499 نفر تا 4 ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت: کارگرانی که سابقه بیمه تأمین اجتماعی داشتند و مشمول قانون بیمه بیکاری می شدند، مطابق قانون از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شدند.

تعدادی از کارگران پلاسکو کمتر از 6 ماه سابقه کار داشتند اما مطابق کارگرانی که دارای سابقه بیشتر از 6 ماه بودند از مزایای دریافت مقرری بیمه بیکاری استفاده کردند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بیان کرد: حق بیمه بیکاری کارگران، 3 درصد مبلغی است که دریافت می کنند. به علاوه بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله، جنگ و آتش سوزی و... بیکار می شوند با معرفی واحد های تعاون، کارورفاه اجتماعی از «مقرری بیمه بیکاری» استفاده می‌کنند.

کارگران پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر