کد خبر: 530542 A

معاون تعاون وزارت کار در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون تعاون وزارت کار می‌گوید: باتوجه به فقری که در مناطق مرزی وجود دارد باید به آنها توجه بیشتری شود تا به سمت صادرات خرد حرکت کنند.

حمید کلانتری (معاون تعاون وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در مورد وضعیت تعاونی مرزنشینان به خبرنگار ایلنا می‌گوید: استانداری‌ها برای حل مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در پی تقویت تعاونی مرزنشینان هستند تا وضعیت معیشت آنها نسبت به گذشته بهبود بیاید.

او ادامه می‌دهد: استانداری‌ها تلاش می‌کنند با عقد قراردادهایی از رد و بدل کردن کالای قاچاق در مرزهای ایران جلوگیری کنند.

کلانتری در این خصوص اضافه می‌کند: فقر در مناطق مرزی و همچنین شهرهای محروم بیش از سایر نقاط است که باید روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشیم که در این مورد باید از تعاونی‌های مرزنشین حمایت‌های بیشتری انجام دهیم.

وی در ادامه بحث تعاونی‌های مرزنشین می‌گوید: در حال حاضر تعداد اعضای تعاونی‌های مرزنشین به یک میلیون و نیم نفر می‌رسد که می‌توان گفت نزدیک به ۶ میلیون نفر زیرمجموعه آن هستند که در قالب ۳۸۰ تعاونی فعالیت می‌کنند و اگر حمایت شوند به سمت صادرات خرد حرکت خواهند کرد.

معاون تعاون وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص مشکلات رایج این تعاونی‌ها مانند استفاده افراد غیر از کارت‌های الکترونیک مرزنشینان، نبود انبار برای تحویل گرفتن بارها و ... خاطرنشان کرد: ما همواره مسائل مرزنشینان را پیگیری می‌کنیم و اگر آنها مشکلاتی دارند که در استان به آنها رسیدگی نمی‌شود؛ به معاونت تعاون وزارت کار اطلاع دهند تا مشکلات آنها را برطرف کنیم.

مرزنشینان تعاونی مرزنشینان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر