کد خبر: 530618 A

دقایقی پیش گزارش شد؛

دقایقی پیش دو انفجار مهیب امروز (پنجشنبه/۸ شهریور) در کارخانه مواد شیمیایی «آرکما» واقع در مناطق سیل و طوفان‌زده تگزاس رخ داده است. مسئولان کارخانه پیشتر اعلام کرده بودند که نمی توان از وقوع انفجار جلوگیری کرد.

به گزارش ایلنا، دقایقی پیش دو انفجار مهیب امروز در  کارخانه مواد شیمیایی «آرکما» واقع در مناطق سیل و طوفان‌زده تگزاس رخ داد. سئولان کارخانه و مقامات شهر هیوستون پیشتر تمامی کارگران و ساکنین منطقه را تا شعاع یک و نیم مایلی تخلیه کرده‌ بودند.

گفته می‌شود به دلیل جاری شدن سیل و ورود آن به داخل کارخانه دستگاه‌های ویژه خنک نگه داشتن مواد شیمیای از کار افتاده اند و دیگر توانایی خنگ نگه داشتن  ترکیبات شیمایی را نداشتند

مسئولان کارخانه پیشتر اعلام کرده بودند که نمی توان از وقوع انفجار جلوگیری کرد. درپی این انفجار یک افسر پلیس که در حال کمک رسانی به برقراری نظام و امنیت مکان بود، به دلیل استنشاق دود راهی بیمارستان شد.

کارشناسان ایمنی و بهداشت کار تاکید دارند که اعمال روش کنترلی موثر دربرابر مخاطرات مواد شیمیایی درمحیط کار، مستلزم ارائه اطلاعات درست است و کارفرمایان ملزم هستند که با در نظر گرفتن آیین نامه‌های ایمنی و بهداشت کار ، ضمن برخورداری از اطلاعات مناسب نگه داری شیمیایی خطرات بلقوه ناشی از آن را به کارگران هشدار دهند.

حوادث کار کارگران صنایع شیمیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر