کد خبر: 533753 A

با صدور ابلاغیه‌ای درخواست شد؛

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با صدور ابلاغیه‌ای از مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس خواست تبعیض جنسیتی در پارس جنوبی برطرف شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فضای اشتغال در پروژه‌های پارس جنوبی به گفته فعالان کارگری نسبتا مردانه است و زنان حضور چندانی در این پروژه‌ها ندارند.

گرچه زنان امکان تحصیل در رشته‌های مرتبط با نفت و پتروشیمی را دارند اما به راحتی در پروژه‌های نفتی استخدام نمی‌شوند. پارس جنوبی یکی از مهمترین مراکز اشتغال در حوزه نفت و گاز است که حالا با صدور ابلاغیه‌ای قرار شده زنان امکان برابر برای اشتغال در این حوزه و بهره‌گیری از فرصت‌های آن راداشته باشند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با صدور ابلاغیه‌ای از مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس خواسته‌ است با فراهم آوردن شرایط، معرفی نیروهای جویای کار به تاسیسات و با رعایت عدم تبعیض جنسیتی، شرایط برابر را برای اشتغال بانوان و آقایان در تاسیسات پارس جنوبی فراهم سازد.

در بخشی از ابلاغیه صادره از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خطاب به مدیریت کار و خدمات اشتغال آمده است: نظر به إسناد بالا دستی، تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های شفاف دولت جمهوری اسلامی و ابلاغیه مقام عالی وزارت تاکید می‌شود؛ در کلیه موارد جذب در پارس جنوبی ( به استثنای اشتغال در سمت‌های اقماری و سکوهای دریایی) همه شرکت‌ها و پیمانکاران موظف هستند شرایط برابری را برای بانوان در جذب لحاظ کنند.

مهدی یوسفی در این ابلاغیه، ضمن موظف کردن مدیریت کار و خدمات اشتغال به ارائه ماهیانه نتایج اقدام‌های صورت گرفته در این حوزه، خواهان اعلام فهرست کارجویان بدون هرگونه تبعیض جنسیتی و در شرایط برابر به شرکت‌ها شده است.

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران زن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر