کد خبر: 540825 A

مدیرعامل تعاونی صیادان خوزستان:

مدیرعامل تعاونی صیادان خوزستان می‌گوید: با توجه به محدود بودن منابع صیدی، افزایش شناورهای ماهیگیری می‌تواند روند امرار معاش ماهیگیران خوزستانی را با مشکل مواجه کند.

غلامرضا دهقانی، مدیرعامل تعاونی صیادان استان خوزستان به خبرنگار ایلنا می‌گوید:‌ در مصوبه‌ای که جدیدا ازسوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا تصویب شده، از اول آذرماه قرار است شناورهای بی‌هویت شناسایی شده و به آنها اجازه تردد در دریا داده شود.

او ادامه می‌دهد: این مصوبه می‌تواند تیر خلاصی برای صیادان محسوب شود زیرا این شناورها که بیشتر قایق هستند و تعداد آنها تا ۶ هزار فروند برآورد می‌شود و این احتمال وجود دارد که با صدور مجوز، قسمت اعظم آنها وارد ناوگان شناورهای ماهیگیری شوند.

این مقام صنفی ادامه داد: به دلیل محدود بودن ذخایر آبزیان با اضافه شدن این تعداد از شناورهای صیادی، دیگر چیزی برای صید چیزی باقی نخواهد ماند.

وی در همین مورد اضافه می‌کند: ما مخالف کار در دریا نیستیم اما در میان مالکان این شناورها؛ افرادی هستند که پیش از این مجوز صید خود را فروخته‌اند و حالا نگرانیم که با این مصوبه؛ بازار خرید و فروش مجوزهای صیادی رونق بگیرد.

دهقانی در پایان خاطرنشان می‌کند: بی‌تردید در میان شناورهای شناسایی نشده، افرادی وجود دارند که خواستار دریافت مجوز برای  امرار معاش خانواده‌های خود هستند اما از یکسو طی سالهای اخیر، هم ذخایر  آبزیان در آب‌های خوزستان بسیار ضعیف شده و هم هیچ تضمینی وجود ندارد که صدور مجوزهای جدید به ابزاری برای بازارگرمی تبدیل نشود.

ماهیگیران صیادان خوزستانی شناورهای غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر