کد خبر: 541587 A

معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی خبرداد:

به گفته معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی، بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ، تلخیص و تنقیح بخشنامه‌های صادره و تسهیل تقسیط بدهی‌های کارفرمایان و توسعه خدمات غیرحضوری و خدمات الکترونیکی ازجمله اموری است که این سازمان پیشرفت‌های خوبی در آن داشته است.

به گزارش ایلنا، در دیدار محمدرضا جعفریان (معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران) که با حضور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها انجام پذیرفت، بر توسعه ارتباطات در راستای رفع موانع و مشکلات کارفرمایان تأکید شد.

جعفریان با تشریح اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت تسهیل امور کارفرمایان اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی طی چند سال گذشته با توسعه تعامل با شرکای اجتماعی بویژه در حوزه کارفرمایان موفق شده با جلب اعتماد آنها اقدامات بسیار خوبی را اجرایی کند.

جعفریان گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان، تلخیص و تنقیح بخشنامه‌های صادره و تسهیل تقسیط بدهی‌های کارفرمایان و توسعه خدمات غیر حضوری و خدمات الکترونیکی از جمله اموری است که سازمان تأمین اجتماعی پیشرفت‌های خوبی در آن داشته است.

وی خاطر نشان کرد: کاهش زمان بازرسی از دفاتر قانونی به یکسال حاصل تعاملات خوب شرکای اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی است  و امیدواریم بستر لازم برای اجرای صحیح و دقیق بازرسی از دفاتر قانونی مطابق دستورالعمل های صادره فراهم شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این موضوع که تأمین اجتماعی برای احصا و حل مشکلات جامعه کارفرمایی و تشکل‌های صنفی کارفرمایان تلاش می‌کند، گفت : در طول چند سال گذشته با برگزاری جلسات و همایش‌های تخصصی در بخش‌های مختلف تلاش کرده‌ایم مشکلات کارفرمایان را به‌شکل تخصصی احصا و با تهیه و ارسال گزارش‌های تحلیلی به مقامات ارشد سازمانی زمینه حل مشکلات کارفرمایان در واحد‌های اجرایی را فراهم سازیم.

رسیدگی به نحوه بازرسی از دفاتر قانونی و مبنا قرار گرفتن آخرین سال مالی در بازرسی از دفاتر قانونی، توسعه خدمات غیر حضوری، کاهش مدت زمان بررسی پرونده‌ها در هیات‌های بدوی و تجدید نظر ، ازدیگر موضوعاتی بود که معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی در این جلسه به آن اشاره کرد.

محمود تولایی، رییس اتاق بازرگانی کاشان و رییس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی در این دیدار گفت: کارفرمایان انتظار دارند بخشنامه‌ها، آیین نامه یادستورالعمل‌های این سازمان باید بقدری شفاف ومبتنی بر قوانین باشد که امکان برداشت‌های متفاوت و تفسیرهای مختلف از آنها در واحدهای اجرایی سازمان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به عملکرد هیأت‌های بدوی تشخیص مطالبات در شعب سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت : یکی از درخواست‌های جامعه کارفرمایی صدور رای بر اساس مدارک و مستندات و واقعیت‌های موجود و نه صرفاً بر اساس دستورالعمل‌های سازمان است  .

تولایی با تأکید بر اهمیت احیای شورای عالی تأمین اجتماعی، تصریح کرد: این شورا در گذشته فعال بوده و چند سالی است که فعالیتش متوقف شده است. به‌طور حتم احیای آن می‌تواند برای ارتقای سطح کیفیت بیمه اجتماعی در کشور مؤثر باشد.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی کارگران و دولت دوازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر