کد خبر: 541622 A

کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور از تاخیر در پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگی خود خبر دادند.

جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد کشور در تماس با ایلنا گفتند: با گذشت ۱۰روز از ماه مهر هنوز مطالبات مربوط به مستمری شهریورماه آنها پرداخت نشده است.

به گفته یکی از مستمری‌بگیران صنعت فولاد در این باره گفت: تاخیر در پرداخت مطالبات جاری اتفاق جدیدی نیست و این بار هم در آستانه روزجهانی سالمند (اول اکتبر) با این مشکل قدیمی همچنان مواجه هستیم.

در حال حاضر بیش از ۸۵ هزار بازنشسته از صندوق بازنشستگی فولاد مستمری دریافت می‌کنند و در تقویم مناسبت‌های جهانی، اول اکتبر (نهم مهرماه) با روز جهانی سالمندان مصادف است.

این بازنشسته صنعت فولاد با بیان اینکه در سایر جوامع حداقل شان و منزلت سالمندان و بازنشستگان حفظ و تکریم می‌شود، در ادامه گفت: پیگیری‌هایی که انجام دادیم، نشان می‌دهد که دلیل این تاخیر فقدان منابع مالی است.

او با بیان اینکه در میان بازنشستگان صنعت فولاد، مستمری شمار قابل توجهی در حداقل‌های قانونی است، افزود: علاوه بر مشکل پرداخت مستمری، در بحث استفاده از خدمات درمانی نیز با مشکلاتی مواجه هستیم به طوری که هر روز شمار زیادی از بیمه‌شدگان این صندوق در درمانگاه‌های ملکی و طرف قرارداد با مشکل پذیرش روبرو هستند.

به گفته وی، درمانگاه  شبانه‌روزی فولاد در تهران به عنوان تنها مرکز مستقیم درمانی بازنشستگان به دلیل کمبود پزشکان متخصص و امکانات پزشکی، پاسخگوی نیاز مراجعان نیست.

این بازنشسته فولاد در بخش پایانی سخنان خود از صندوق بازنشستگی فولاد کشور  درخواست کرد؛ هرچه سریعتر مسئله تامین اعتبار مستمری و بحث درمان بازنشستگان را برطرف کنند تا بیش از این بازنشستگان و مستمری‌بگیران متضرر نشوند.

در این زمینه «اکبر نوروزی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور به ایلنا گفته بود، بودجه‌ای که در سال ۹۶ برای بازنشستگان درنظر گرفته شده جوابگوی مطالبات بازنشستگان نیست. به همین دلیل هر ماه در بحث پرداخت  مستمری و ارائه خدمات درمانی و رفاهی به بازنشستگان دچار مشکل هستیم.

به گفته وی، در عین حال سازمان برنامه و بودجه همان حداقل بودجه‌ی اختصاص یافته را هنوز محقق نکرده و این مشکلات هر روز تکرار می‌شود.

بازنشستگی بودجه صنعت فولاد فولاد مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر