کد خبر: 544490 A

طی مراسمی در تهران؛

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از واگذاری هزار خودرو به بازنشستگان کشوری پس از انجام قرعه‌کشی، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «محمود اسلامیان» در مراسم قرعه‌کشی واگذاری خودرو به بازنشستگان کشوری، اظهار داشت: بیش از ۴۴ هزار نفر برای دریافت خودرو لیزینگ در سایت صندوق بازنشستگی ثبت نام کرده‌اند که در مرحله اول با انجام قرعه کشی اسامی هزار نفر برای دریافت خودرو براساس آمار ثبت‌نام‌کنندگان استان‌های مختلف مشخص می‌شود.

وی گفت: براساس قراردادی که با ایران خودرو منعقد شده است هر یک از بازنشستگان برای دریافت محصولات ایران خودرو ۱۷.۵ میلیون تومان وام از صندوق بازنشستگی دریافت می‌کنند که در صورت بازپرداخت ۳۶ ماهه کارمزد آن ۱۰ درصد و ۴۸ ماهه ۱۲ درصد خواهد بود که این مبلغ نصف سودی است که شرکت‌های لیزینگ دریافت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، تاکید کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان برای ارائه وام خودرو تسهیلات در نظر گرفته شده‌است که پس از این مرحله در مرحله بعدی تعداد بیشتری امکان دریافت خودرو خواهند داشت.

اسلامیان در مورد مشکلاتی که بازنشستگان دارند، اظهار داشت: طی هشت سال دولت قبل حقوق بازنشستگان متناسب با تورم نبود به همین دلیل ۶۷.۷ درصد قدرت خرید آنها کاهش پیدا کرد اما در این دولت تورم کنترل شد به طوری که ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شد و بر این اساس میانگین حقوق آنها در سال جاری ۱۹.۶ درصد افزایش یافت که امیدوارم در سال آینده به ردیف‌های بودجه‌ای آنها اضافه شود و به تدریج بتوانیم قدرت خرید و حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم.

به گفته وی؛ همچنین افزایش مبلغ و تسهیلات وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان اقدام دیگری بود که در راستای کمک به آنها در سال جاری انجام شد به طوری که ۳۰۰ هزار بازنشسته می‌توانند چهار میلیون تومان وام دریافت کنند این درحالیست که سال قبل به ۴۰ هزار بازنشسته دو میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت شد.

وی از افزایش راه‌اندازی خانه‌های امید خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته ۱۶ خانه امید در شهرهای مختلف راه‌اندازی شد که در این مراکز برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، شعرخوانی، موسیقی، تئاتر و... نیز ارائه می‌شود. همچنین در تهران نیز قصد داریم خانه امید راه‌اندازی کنیم.

اسلامیان گفت: همچنین مصمم هستیم طبق دستور رئیس جمهور برای خروج از تصدی‌گری؛ سهام شرکت‌های دولتی وابسته به صندوق را واگذار یا بفروشیم به طوری که به ۱۳۵ هزار بازنشسته سهام بیمه ملت را واگذار کردیم.

صندوق بازنشستگان کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر