کد خبر: 544733 A

علی ربیعی مطرح کرد:

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان گفت: حجم مبادلات دو کشور در دو سال اخیر ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی پس از دیدار با نخست وزیر و وزیر دارایی گرجستان اظهار داشت: در نشستی که امروز با گیورگی کویریکاشویلی نخست‌وزیر گرجستان داشتیم برای دو برابر شدن حجم مبادلات تجاری دو کشور برنامه‌ریزی شد .

وی با اشاره به وجود برخی موانع در مسیر همکاری دو کشور، اظهار داشت: تردد کامیون‌های ایرانی از گرجستان که در حال حاضر از چهار هزار کامیون در سال به ۱۲ هزار کامیون رسیده، به دلیل شیوه اخذ مجوز با مشکلاتی روبه رو بودند که قرار شد، کامیون های ایرانی بدون مجوز از گرجستان عبور کنند.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان افزود: نخست وزیر گرجستان در این نشست اعلام کردند که با علاقه موضوع مبادلات پولی و بانکی دو کشور را پیگیری می‌کنند و پیشنهاد کردند بانک‌های ایرانی شعبه‌ای در گرجستان داشته باشند ولی تصمیم نهایی در این‌باره در نشست روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان که فردا (سه‌شنبه) برگزار می‌شود گرفته خواهد شد .

دو طرف حمایت سیاسی خود را از یگدیگر اعلام و برای همکاری در زمینه های مختلف اقتصادی مانند انرژی ، حمل و نقل و پروژه های مشترک اعلام کردند.

وی افزود: ما هم دنبال این هستیم بخشی از تولیدات خود را در ایران انجام دهیم و پس از انجام کارهای نهایی تولیدات در گرجستان از این کشور صادر کنیم. در این زمینه هم به تفاهم‌هایی دست پیدا کردیم .

ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان دوشنبه و سه‌شنبه در تفلیس برگزار می شود.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر