کد خبر: 548237 A

کارگران پیمانکاری شاغل در کنگان، از تاخیرهای متناوب در پرداخت مطالبات مزدی انتقاد دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانکاری شاغل در برخی فازهای کنگان در پارس جنوبی، از تاخیر رایج در  پرداخت مطالبات مزدی خود انتقاد دارند.

این کارگران که در فازهای 14 و 22-23-24 مشغول به کار هستند؛ می‌گویند مطالبات مزدی ما معمولا با چندین ماه تاخیر پرداخت می‌شود.

فازهای 22، 23 و 24 در مجموع یک پالایشگاه هستند که قرار است در سه فاز تکمیل شود و فاز 14 نیز یک پالایشگاه جداگانه است؛  کارگران بسیاری در این فازها، تحت قرارداد شرکت‌های پیمانکاری هستند.

در حال حاضر برخی از این کارگران، بین دو تا  چهار ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند و می‌گویند علیرغم پیگیری‌ها، هیچ زمان مشخصی برای پرداخت این مطالبات ارائه نشده است.

این کارگران که در شرکت‌های پیمانکاری مختلف مشغول به کار هستند، در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی بارها تجمع کرده‌اند که آخرین بار مربوط به هفته گذشته است؛ کارگران حاضر در تجمع هفته گذشته می‌گویند: شرکت‌های پیمانکاری، حقوق قانونی کارگران را به رسمیت نمی‌شناسند و ما کارگران پیمانکاری متاسفانه هیچ راهی برای بیان خواسته‌های خود از جمله درخواست پرداخت به موقع دستمزدها نداریم.

در همین رابطه کارگران فاز های 22، 23 و 24 کنگان صبح امروز (بیست و ششم مهرماه) در اعتراض به چهار ماه مطالبات مزدی در محوطه مجتمع تجمع کردند.

این کارگران خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.

31

 

 

 

 

کارگران عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر