کد خبر: 548336 A

یک فعال صیادی در گفت‌وگو با ایلنا:

علیم افشار (مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک) تاکید دارد با گذشت سه روز از ربوده شدن دومین لنج ماهیگیران ایرانی، هنوز هیچ خبری از وضعیت خدمه این شناور وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیم افشار (مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک) تاکید دارد با گذشت سه روز از ربوده شدن دومین لنج ماهیگیران ایرانی، هنوز هیچ خبری از وضعیت خدمه این شناور وجود ندارد.

وی در این باره گفت: در آخرین تماسی که از ناخدا "جلیل رحیم‌بخش" ثبت شده است مربوط به تماس بیسیمی او با همتای خود در لنج دیگری است.

افشار ادامه داد: در این تماس که به پیش از ربوده شدن این لنج و خدمه آن مربوط می‌شود، ناخدا رحیم بخش گفته بود که با ۶۰ تن ماهی صید شده در نزدیکی آبهای یمن دچار نقض فنی شده‌اند و دو قایق تندرو در حال نزدیک شدن به آنها هستند.

او یادآور شد: همیشه در چنین مواقعی که گروه موسوم به دزدان دریایی به لنج‌های ماهیگیران ایرانی حمله و آنها را توقیف می‌کند،  نهایت پس از گذشت۲۴ ساعت از طرف ربایندگان تماس بی‌بیسم برقرار و وضعیت خدمه ربوده شده و مطالبات ربایندگان مطرح می‌شد اما اکنون سه روز از ناپدید شدن دومین لنج می‌گذرد و هنوز هیچ تماسی برقرار نشده است.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت سرنشینان لنج صیادی می‌گوید: لنج دومی که در یک هفته اخیر به دست دزدان دریایی افتاده است تقریبا ۲۰ سرنشین داشت که حالا خانواده‌های آنان نگران وضعیت آنها هستند زیرا ما هنوز نمی‌دانیم پس از آخرین تماس ناخدا جلیل چه اتفاقی سر آنها آمده است.

افشار در پایان می‌گوید: ما این موضوع را با وزارت امور خارجه در جریان گذاشتیم تا هرچه زودتر نگرانی این ۲۰ خانواده برطرف شود. ما نمی‌دانیم این صیادان اکنون در چه شرایطی هستند.

طی ۴۸ ساعت گذشته دزدان دریایی سومالی برای آزادی هر یک از ۲۴ صیادی که در بند آنها هستند ۱۵۰۰ دلار می‌خواهند ولی در مورد صیادان لنج دوم حرفی نزده‌اند. این آخرین تماس دزدان دریایی با جامعه صیادی چابهار و کنارک بود.

دزدان دریایی سومالی تعاونی صیادان چابهار و کنارک ماهیگیران ربوده شده به دست دزدان دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر