کد خبر: 576649 A

شماری از کارگران در منطقه کنگان از پرداخت نشدن پنج ماه مزایای «حق کمپ» کارگرانی خبر می‌دهند که در پروژه‌های نفتی فاز 12 این منطقه مشغول کارند.

به گزارش ایلنا، شماری از کارگران در منطقه کنگان از پرداخت نشدن پنج ماه مزایای «حق کمپ» کارگرانی خبر می‌دهند که در پروژه‌های نفتی فاز ۱۲ این منطقه مشغول کارند.

در روابط کار مناطقی مانند پروژه‌های نفتی کنگان و عسلویه، به کارگرانی که در مکان‌هایی بیرون از محدوده کمپ اقامتی سایر کارگران زندگی می‌کنند، مزایایی تحت عنوان حق کمپ تعلق می‌گیرد.

این کارگران می‌گویند که در فاز ۱۲ کنگان مبلغ حق‌کمپ هر کارگر ۳۵۰ هزار تومان در هر ماه است و کارگران مشمول از مردادماه تاکنون بابت این مزایا طلبکارند.

علاوه‌براین کارگران مورد نظر ظاهرا هنوز بابت افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن سال ۹۵ طلبکارند و می‌گویند: تأئید نشدن صورت وضعیت‌های مربوط پیمانکار باعث شده است تا آن‌ها از بابت تامین نشدن تجهیزات مورد نیاز پروژه را تأمین کرده و ضعف‌های مدیریتی تحت فشار قرار بگیرند.

لازم به یادآوری است، در روزهای گذشته حدود ۳۵ نفر از رانندگان بخش ماشین آلات فاز ۱۲ کنگان بابت پرداخت نشدن معوقات مزدی خود اعتراض کرده‌ بودند.

در همین رابطه منابع مطلع ایلنا با تایید ضمنی مشکلاتی که برای کارگران فاز ۱۲ به‌وجود آمده است، می‌گویند: در همین رابطه طی ماه‌های گذشته در مدیریت منابع انسانی فاز ۱۲ کنگان تغییراتی ایجاد شده است که نتیجه آن به سامان شدن روند پرداخت مطالبات مزدی بوده است اما هنوز مطالبات مربوط به حق مسکن این کارگران درست پرداخت نمی‌شود.

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر