کد خبر: 578075 A

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۷ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در کمیسیون بهداشت و درمان تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ یکی از مهمترین مطالبات پرستاران ، اجرای قانون  تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است که به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس می‌خواهند اجرایی شدن این مطالبه را در دستور کار قرار دهند.

از قرار معلوم، در روزهای گذشته اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۷ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در کمیسیون بهداشت و درمان تصویب شده‌ و به کمیسیون تلفیق ارائه شده‌است.

جمعی از پرستاران در تماس با ایلنا گفتند: امیدوارم این پیشنهاد کمیسیون درمان، در بودجه سال آینده گنجانده شود و از ابتدای سال بعد شاهد اجرایی شدن قانونی باشیم که ده سال است به بهانه کمبود بودجه به محاق فراموشی سپرده شده‌است.

به گفته پرستاران، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می‌تواند از تبعیض نهادینه در ساختار وزارت بهداشت بکاهد و کمی وضعیت معیشتی پرستاران را ارتقا بخشد.

در حال حاضر پرستاران منتظر تصویب بودجه اختصاصی در کمیسیون تلفیق مجلس هستند.

گفتنی‌ست وزارت بهداشت به دلیل کمبود منابع و عدم وجود زیرساخت‌ها تاکنون از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شانه خالی کرده است.

 

تعرفه پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر