کد خبر: 104562 A

درشب شعر رضوی؛

شب شعر رضوی در پنجمین چشنواره آه و آهو در کاشان همراه با تجلیل از یکی دیگر از نامداران شعر کاشان برگزار شد.

ایلنا: همایش «شب شعر رضوی» از سری برنامه‌های پنجمین جشنواره فرهنگی هنری آه و آهو موسسه خادمین الرضا(ع) کاشان در محل برگزاری نمایشگاه این جشنواره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان این همایش که میزبان بزرگان عرصه شعر و ادب کشور(آقایان موحدیان و براتی) بود با حضور شاعران معاصر و جوان کشور همچون جعفرعسگری، خانم محمدزاده، باختر و… همراه با شعر خوانی در مدح حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا(ع)، تجلیل از بزرگان شعر آیینی کاشان به شکل ویژه تقدیر و تجلیل از رسول‌زاده که یک عمر تلاش موثر در شعر آیینی و ۱۵۰ اثر مکتوب در مکتب اهل بیت(صلی الله علیهم اجمعین) بخشی از کارنامه وی در نیم قرن تلاش ادبی است، همراه با پخش کلیپ و اجرای موسیقی زنده برگزار شد.

جعفر رسول‌زاده از شاعران صاحب سبک و برجسته شعر آیینی کاشان است که شعر آیینی کاشان بخشی از اعتبار و عظمت خود را مدیون تلاش‌های وی در این عرصه می‌داند.

به رسم یادبود شمعدان ویژه حرم رضوی، لوح و تندیس جشنواره خدمت این شاعر کاشانی تقدیم شد و سپس وی به شعرخوانی برای حضار پرداخت.

در مراسم تجلیل از نامداران شعر و ادب کاشان، ریاست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و دیگر مسئولین شهرستان کاشان حضور داشتند.

تلاوت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، اقامه نماز اول وقت به جماعت، پخش صدای زیبای نقاره زنی، برگزاری کارگاه خوشنویسی در کتابت احادیثامام رضا(ع) به خط نستعلیق برای بازدید کنندگان، نقاشی کودکان، و جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کاشان و برپایی غرفه‌های پاسخگویی به مسائل ومشاوره خانواده از جمله برنامه‌ها و غرفه‌های ثابت شب‌های برگزاری این جشنواره طی دهه کرامت است.

پنجمین جشنواره فرهنگی هنری آه و آهو به همت موسسه خادمین الرضا(ع) کاشان طی ۱۱ شب در شب‌های ایام دهه کرامت از ۱۶ «تا ۲۶ شهریور» برپا می‌باشد. این جشنواره با محوریت «خانواده ایرانی با معیارهای رضوی» و برگزاری کارگاه‌های متنوع آموزشی برای کاشانی‌های هنرمن وفرهنگ مدار برگزار می‌شود.

اهل بیت جمهوری اسلامی ایران خوشنویسی سلامت روان شعر علی بن موسی الرضا فرهنگی هنری قرآن موسیقی نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر