کد خبر: 108023 A

مدیر آموزش و پرورش کاشان:

تلاش و جهاد برای توسعه علمی کشور است که نمونه آن افزایش ۱۳ درصدی رشد آموزشی دانش آموزان این شهرستان است که با تلاش فرهنگیان و دانش آموزان به دست آمده است.

ایلنا: مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: تلاش و جهاد برای توسعه علمی کشور است که نمونه آن افزایش ۱۳ درصدی رشد آموزشی دانش آموزان این شهرستان است که با تلاش فرهنگیان و دانش آموزان به دست آمده است.

به گزارش خبرنگارایلنا درکاشان " حسین حنطه " در همایش فرهنگیان بسیجی کاشان با اعلام این مطلب افزود: صدام، مهره ای نبود که جرات تجاوز به ایران را داشته باشد بلکه با چراغ سبز انگلیس و امریکا و حمایت همه جانبه آنها، جنگ هشت ساله را بر ملت ایران تحمیل کرد.

وی تصریح کرد: استراتژی امام خمینی، مبارزه، تا رسیدن به قله های رفیع علمی و عملی به عنوان اهداف انقلاب اسلامی بود و با ادامه راه شهیدان می توانیم به این هدف برسیم و برگزاری مناسبت هایی مثل هفته دفاع مقدس، برای آن است که این اهداف را فراموش نکنیم.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران، پدیده ای که با حرکت امام خمینی در قرن بیستم اتفاق افتاد، یک ایده جدید در جهان بود که با هیچ انقلابی قابل مقایسه نبوده و نیست ولی هنوز عظمت این انقلاب نامکشوف مانده است.

وی با مقایسه انقلاب اسلامی و جنبش های سال های اخیر گفت: در کشور مصر به فاصله یک سال، تمام سران اخوان المسلیمن دستگیر شده و به دادگاه کشیده می شوند و دیکتاتور، آزاد می شود زیرا، متکی به رهبری نبود و ارتش آن، یک ارتش وابسته است.

وی عنصر ولایت و رهبری را عامل پیروزی و انقلاب اسلامی و حفظ آن خواند و افزود: چنین تصوری برای انقلاب ایران، تصوری واهی و باطل بود زیرا یک انقلاب مردمی به رهبری ولی فقیه و یک مجتهد عادل بود.

مدیر آموزش و پرورش کاشان اظهار داشت: انقلاب اسلامی شروع شده است و تمام شدنی نیست و نباید تصور کرد که هدف انقلاب در رفاه و معیشت خلاصه شده است، بیش از ۲۲۰ هزار نفر از فرزندان این کشور شهید شدند اما عزت و سربلندی ارمغان این مجاهدت بود.

وی تاکید کرد: اگر عنصر ولایت در ایران نبود، آمریکا به اهداف خود در ایران رسیده بود و امروز هم از موضع خود عقب نشینی نکرده و نرمش قهرمانانه یک کلید واژه اساسی در تبیین استراتژی جمهوری اسلامی است و به معنای تسلیم نیست.

وی تصریح کرد: آمریکا که داعیه دفاع از حقوق ملتها و حقوق بشر دارد، در ژاپن از بمب اتم استفاده کرد و در ویتنام و حلبچه با بمب شیمیایی همین مردم بی پناه را کشت.

حنطه ای تصریح کرد: اشتباه است اگر ما گمان کنیم که با سازش و ارتباط با آمریکا، مشکلات اقتصادی حل می شود، برای رهایی از تحریم باید پیشرفت کنیم.

در هشت سال دفاع مقدس ۳۶نفر از فرهنگیان و ۳۰۱ نفر از دانش آموزان شهرستان کاشان به خیل شهدا پیوستند.

آموزش و پرورش انقلاب ایران توسعه علمی جمهوری اسلامی جنگ حقوق دانش آموزان دفاع مقدس رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر