کد خبر: 111757 A

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت:

برای تکمیل و بهره برداری از درمانگاه خیرساز زنده یاد " حاج علی سرکاری " نوش آباد، پنج میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا نیاز شهروندان برطرف شود.

ایلنا: مدیر عامل مجمع خیرین سلامت کاشان گفت: برای تکمیل و بهره برداری از درمانگاه خیرساز زنده یاد «حاج علی سرکاری» نوش آباد، پنج میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا نیاز شهروندان برطرف شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل «حسین نیکزاد» در دیدار با اعضای شورای شهر نوش آباد افزود: عملیات ساخت درمانگاه نوش آباد توسط خانواده مرحوم سرکاری با هزینه‌ای معادل چهار میلیارد ریال انجام شده و تکمیل آن نیازمند اعتباری است که در تعهد دانشگاه علوم پزشکی است.

وی تاکید کرد: با تامین اعتباری حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، می‌توان بخش اصلی درمانگاه مرحوم سرکاری نوش آباد شامل اورژانس و مرکز بهداشتی را تکمیل و مورد بهره برداری قرار داد.

وی تصریح کرد: طی سه سال اخیر با مشارکت خیرین سلامت، در قالب ۳۰ طرح عمرانی ۷۰ هزار مترمربع به فضای درمانی و آموزشی شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل افزوده شده است که بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

نیکزاد گفت: برای تکمیل ۳۰ پروژه درحال ساخت توسط خیرین، اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که اگردولت سهم خود را پرداخت نماید این ظرفیت وجود دارد که طی ۵ سال آینده، این پروژه‌ها مورد بهره برداری قرارگیرد.

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: عملیات ساخت درمانگاه شبانه روزی نوش آباد، از سال ۱۳۹۰ با اعتبار اولیه چهار میلیارد ریال توسط خانواده زنده یاد حاج علی سرکاریشروع شده است و نیازمند اعتبار بخش دولتی است.

«سید حسین یدالهی» افزود: درمانگاه حاج علی سرکاری نوش آباد، در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع و دارای یک هزار ۲۰۰ متر مربع زیربنا است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی عملیات آن انجام شده است.

وی بااشاره به ضرورت انجام تعهد دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: طولانی شدن فرآیند بهره برداری از این طرح هم باعثتخریب پروژه می‌شود و هم افزایش هزینه‌های تکمیل این طرح را به دنبال خواهد داشت.

به گفته وی، درمانگاه حاج علی سرکاری نوش آباد، شامل بخش‌های مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی، آزمایشگاه، رادیولوژی، بهداشت محیط، داروخانه، فیزیو لوژی، بهداشت محیط و حرفه‌ای و مراقبت‌های پزشکی است.

بهداشتی و درمانی خانواده دانشگاه علوم پزشکی سلامت شبانه روزی شورای اسلامی شهر شورای شهر درمانگاه نوش سرکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر