کد خبر: 113286 A

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در گفتگو با ایلنا:

آنچه که باعثاستمرار اسلام شده است بزرگداشت شهدای کربلا و در ادامه آن شهدای اسلام، شهدای اهل بیت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

ایلنا: امام جمعه کاشان گفت: تنها عاملی که می‌تواند که موجب استمرار راه توحید و ولایت باشد برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا در شهر‌ها و روستاهای سراسر کشور است.

«آیت الله عبدالنبی نمازی» در حاشیه برگزاری یادواره سردار شهید علی آزادپور، فرماندهان و ۳۰ شهید محله ولیعصر شهرستان آران و بیدگل همراه با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای غرفه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل، عمل نمودن به وصیت نامه شهداء را بهترین راهنما و الگو برای جوانان و نسل کنونی دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست، برگزاری چنین یادوارهایی می‌تواند تداوم دهنده راه این عزیزان و استحکام اسلام باشد.

وی با بیان اینکه براساس سنت الهی که در فرهنگ شیعه از سال ۶۱ قمری بیان شده که بزرگداشت عاشورا همه ساله باید برگزار شود گفت: آنچه که باعثاستمرار اسلام شده است همین بزرگداشت شهدای کربلا و در ادامه آن شهدای اسلام، شهدای اهل بیت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

عضو خبرگان رهبری با تاکید براینکه عامل ادامه و استمرار راه توحید و ولایت برگزاری کنگره و بزرگداشت شهداء در شهر‌ها و روستاهای سراسر کشور است: براساس توصیه امام راحل که فرمودند وصایا و نامه‌های شهداء را بخوانید به خاطر این بوده که شهداء یک شبه راه ۵۰ ساله را طی کردند و نزد پروردگار متعال جایگاه خاصی دارند.

امام جمعه انقلاب اسلامی اهل بیت خبرگان رهبری دفاع مقدس شیعه کربلا مقام معظم رهبری ولی فقیه اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر