کد خبر: 115163 A

سیدرضا تقوی در گفتگو با ایلنا:

درحال حاضر در ۷۵۰ شهر کشور نماز جمعه برگزار می شود و در ۱۰۰ شهر دیگر نیز مردم تقاضای برگزاری اقامه نماز جمعه نموده اند که با گزنش نیرو و تامبن امکانات نماز جمعه دراین شهرها اقامه خواهدشد

ایلنا: رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: درحال حاضر در ۷۵۰ شهر کشور نماز جمعه برگزار می شود که در ۱۰۰ شهر دیگر نیز مردم تقاضای برگزاری اقامه نماز جمعه نموده اند که با گزنش نیرو و تامبن امکانات نماز جمعه دراین شهرها اقامه خواهدشد

«حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی» در حاشیه افتتاح مصلی بزرگ کاشان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر از شهرستان کاشان به عنوان شهر فرهنگی و مردمانی با ایمان که اجتماعات مذهبی پرشوری دراین شهر برگزار می شود نام برد و گفت: مجالس عزاداری محرم واجتماعات مذهبی دراین شهر بی نظیر است.

وی کاشان را به جهت دیانت و برگزاری مراسم های مذهبی یکی از شهرهای ارزشمند و خوب کشوردانست وگفت: با توجه به اینکه برگزاری مراسم مذهبی دراین شهرستان زیان زد خاص و عام است و مردم دراینگونه مراسم ها حضوری جدی دارند باید از مردم خوب این منطقه واقعا تشکر کرد.

وی نماز های جمعه کاشان و شهر های اقماری این شهرستان به نسبت جمعیت، اجتماعات قابل قبولی دانست و گفت: البته اینگونه اجتماعات با توجه به افتتاح فضای جدید مصلی کاشان می تواند بیشتر ازاین هم باشد چون در بعضی ازشهرها مکان مناسب برای اقامه نمازجمعه نداریم و بیشتر مردم باید درمساجد محلات که فضای کم است نماز جمعه اقامه کنند.

وی نبود مکان برگزاری نماز جمعه دربعضی از شهرهای کشور را یاد آور شد و گفت اگر بتوانیم زمین های وسیع را مشخص کنیم و مصلی بسازیم و امکانات لازم را فراهم کنیم استقبال مردم درنماز جمعه خیلی بیشتر خواهد شد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور با بیان اینکه در ساخت مصلی کاشان با کمک آیت الله نمازی پایه گذاری بسیار خوبی شده است. گفت: هرچند فاز اول این مصلی افتتاح شد ولی هنوز خیلی جای کار دارد تا این بنا کامل شود.

وی از مصلی کاشان به عنوان یک مجتمع فرهنگی که کتابخانه، مهد کودک، حوزه علیمه، خانه اساتید و بخشی از واحدهای ورزشی دارد عنوان کرد و گفت: امیدواریم کمک هایی که دراین مصلی انجام می شود زمینه را برای تکمبل آن هرچه زودتر فراهم کند.

زمین عزاداری محرم نماز جمعه کاشان نماز کتابخانه اقامه سیاست مصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر