کد خبر: 115544 A

مدیر آموزش و پرورش کاشان:

اردوی راهیان نور، فقط یک سفر نیست بلکه یک کلاس درس برای دانش آموزان و همه آنهایی است که در این مناطق حضور پیدا می کنند تا با کسانی آشنا شوند که این عزت را در هشت سال دفاع مقدس آفریدند.

ایلنا: مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: اردوی راهیان نور، فقط یک سفر نیست بلکه یک کلاس درس برای دانش آموزان و همه آن‌هایی است که در این مناطق حضور پیدا می‌کنند تا با کسانی آشنا شوند که این عزت را در هشت سال دفاع مقدس آفریدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «حسین حنطه» در آیین بدرقه اولین کاروان دانش آموزی راهیان نور در کانون الزهرای کاشان افزود: در این سفر، با کسانی آشنا می‌شوید که آگاهانه و با هدفی والا در صحنه‌های هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند از جمله آن‌ها شهیدان الماسی، دقیقی، معصومی و سروی‌زاده که دانشجوی پزشکی بودند.

وی تصریح کرد: شما در این سفر، وصیت نامه شهدا را بخوانید که هم سن شما بودند اما آگاهانه و عارفانه به جای کلاس درس، در سنگر‌های جبهه حاضر شدند و بدانید که وارثان کدام نسل هستید که ۱۱۴ نفر از خیل شهدا،، دانش آموزان دبیرستان امام خمینی کاشان بودند.

وی تاکید کرد: امروز، خواندن وصیت نامه شهدا، باعثشگفتی است آنجا که شهید نایینی، یک دانش آموز دبیرستانی می‌نویسد، خدایا، اول پاکم کن سپس خاکم کن.

مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: آن‌ها که به انتظار امام زمان علیه السلام هستند، باید شرایط آن را آماده کنند. بهای استقلال، آزادی را باید پرداخت کرد و گرنه یک کشور منحط مثل عربستان و حاکمان عیاش منطقه خواهیم شد.

وی بااشاره به موضوع ارتباط با امریکا اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری، ما به امریکایی‌ها اعتماد نداریم و ما نباید تصور کنیم که در ارتباط با آمریکا، و لغو تحریم‌ها، همه اوضاع خوب خواهد شد.

حنطه افزود: براساس برنامه ریزی، یک هزار و ۱۰۰ نفر از دانش آموزان پسر روزهای چهارم تا ششم آبان و به همین تعداد دانش آموزان دختر طی روزهای شانزدهم تا هجدهم آذر جهت دیدار از مناطق جنگی جنوب اعزام خواهند شد.

آموزش و پرورش استقلال امام خمینی امام زمان دانش آموز دانش آموزان راهیان نور مدیر آموزش و پرورش مقام معظم رهبری هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر