کد خبر: 115555 A

با حضور اساتید برجسته کشوری صورت می‌گیرد:

همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر در کاشان، کارگاه‌های آموزشی تئاتر از سوی ستاد برگزاری این جشنواره و با همکاری خانه تئاتر کاشان برپا می‌شود.

ایلنا: همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره سراسری تئا‌تر مهر در کاشان، کارگاه‌های آموزشی تئا‌تر از سوی ستاد برگزاری این جشنواره و با همکاری خانه تئا‌تر کاشان بر پا می‌شود.

«اکبر رضوانیان»، مسئول کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی جشنواره در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این مطلب گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و بنا به پتانسیل و ظرفیت فرهنگ سرای مهر - مکان برگزاری جشنواره - کارگاه‌های آموزشی تئا‌تر با موضوعات مبانی تئا‌تر خلاق، بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی و کارگاه طراحی و ساخت ماسک تشکیل می‌شود.

وی، ضمن اشاره به اینکه این کارگاه‌های آموزشی در مقاطع سنی مختلف و بنا بر توانایی علاقمندان برگزار می‌شود افزود: هدف از برگزاری این کارگاه‌ها ارتقاء سطح آموزشی و کیفی گروه‌های تئا‌تر با خروجی اجرایی مناسب است.

به گفتۀ وی، این دوره از کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری و هنرمندان صاحب نامی چون علیرضا کوشک جلالی، میکائیل شهرستانی، ایوب آقا خانی، رسول حق‌شناس، عاطفه جعفری و سمیه فراهانی برگزار می‌شود و در پایان به شرکت کنندگان گواهی پایان دوره از خانه تئا‌تر ایران اعطا خواهد شد.

وی از جمله خروجی‌های این کارگاه‌ها را تمرین و اجرای یک متن به کارگردانی استاد علی رضا کوشک جلالی و بازی بازیگران تئا‌تر کاشان عنوان کرد.

مدیر عامل خانه تئا‌تر کاشان در ادامه یادآور شد: با برنامه ریزی‌های انجام شده بعد از اجرای هر نمایش در این جشنواره نشست نقد و بررسی نمایش بخش‌های مسابقه(صحنه‌ای) با حضور جواد اعرابی عضو انجمن منتقدان ایران برگزار می‌شود.

رضوانیان، ضمن اشاره به گذشت دو ماه از آغاز به کار خانه تئا‌تر کاشان، ارتقاء هویت تئا‌تر از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ساماندهی مباحثصنفی آن‌ها چون بیمه و مسکن را از جمله اهداف تشکیل خانه تئا‌تر کاشان دانست.

وی به برگزاری نهمین دوره جشنواره تئا‌تر مهر کاشان با روند بومی و محلی اشاره کرد و گفت: این جشنواره از ۳۰ مهر تا ۶ آبان ماه در ۴ بخش مسابقه، جنبی، خیابانی و همایش نامه خوانی برگزار می‌شود.

به گفته وی داوری آثار این جشنواره بر عهدۀ آقایان سهراب سلیمی، بهرام ابراهیمی و بهروز بقایی است.

عضو ستاد برگزاری جشنواره تئا‌تر مهر کاشان از حضور آلبرت بیگجانیان، رایزن فرهنگی ارمنستان در ایران به عنوان مه‌مان ویژه این جشنواره نام برد و افزود: بیگجانیان در روزهای جشنواره به تماشای آثار پذیرفته شده می‌نشیند تا از میان آن‌ها نمایش‌های مناسب را برای حضور در جشنواره «هایفست» ارمنستان در سال آینده انتخاب کند.

گفتنی است سوسن مقصودلو نیز از دیگر مهمانان ویژه این جشنواره هستند.

ارمنستان ایران بازی تئاتر ماسک مسکن کاشان برگزاری جشنواره کارگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر