کد خبر: 120792 A

امام جمعه کاشان:

نماینده ولی‌‌فقیه در کاشان گفت: ملت ایران از تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌هراسد همانگونه که شهدای ما در دوران دفاع مقدس جان خود را فدای ماندگاری فرهنگ عاشورا و قیام کربلا کرد

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: ملت ایران از تحریم‌ها و تهدید‌ها نمی‌هراسد همانگونه که شهدای ما در دوران دفاع مقدس جان خود را فدای ماندگاری فرهنگ عاشورا و قیام کربلا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان به بیان حوادثو وقایع بعد از شهادت حضرت ثارالله و یاران باوفای ایشان پرداخت و گفت: مصیبت‌هایی که به امام حسین(ع) و اهل‌بیت ایشان وارد شد به خاطر هدایت انسان‌ها در همه دوران‌ها بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سالار شهیدان تمام هستی و وجودش را در راه بندگی و اطاعت پروردگار هزینه کرد برای بندگان هدایت شده و گرفتار ضلالت و گمراهی نشوند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه اگر عاشورا نبود از اسلام ناب نیز چیزی باقی نمی‌ماند گفت: عاشورا علت مبقیه و دلیل استمرار حیات دین مبین اسلام است که موجب شد پیام آن همچنان جاودان و زنده باقی بماند.

نمازی سپس با طرح این پرسش که چرا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با اسلام کشورهایی نظیر عربستان مشکل ندارند و تنها با اسلام جاری در کشور ایران مخالفت می‌کنند بیان داشت: اسلام جاری در ایران اسلامی حسینی و عاشورایی است که آمریکا و صهیونیزم جهانی از آن می‌هراسد.

وی تصریح کرد: ملت ایران به پیروی از پیام «هیهات من‌الذلة» اباعبدالله‌الحسین(ع) تن به ذلت در برابر هیچ مستکبری نداده و در برابر یزیدیان زمان می‌ایستند.

عضو خبرگان رهبری با یادآوری اینکه در صدر اسلام پیامبر(ص) و یارانش در برابر ابولهب‌ها، ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌ها و ائمه نیز برابر بنی‌امیه‌ و بنی‌العباس ایستادند عنوان کرد: امروز هم‌‌ همان خط این افراد و حکومت‌های ظالم در لباس و هیبت غرب، آمریکا و صهیونیزم جهانی وجود دارد.

نمازی تأکید کرد: ایران اسلامی به پیروی از مکتب عاشورا و با تبعیت از ولایت‌ مطلقه فقیه که برگرفته از ولایت ائمه اطهار است با اقتدار و تمام‌عیار در برابر تمام زیاده‌خواهی‌های غرب و صهیونیست‌ها ایستاده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر آن روز امام حسین(ع) و یاران و فرزندانش در برابر یزیدیان ایستاد و سر فرود نیاورد امروز هم ملت ایران با تمام قدرت مقابل یزیدیان دوران به دفاع می‌ایستد متذکر شد: ملت ایران از تحریم‌ها و تهدید‌ها نمی‌هراسد همانگونه که شهدای ما در دوران دفاع مقدس جان خود را فدای ماندگاری فرهنگ عاشورا و قیام کربلا کرد.

امام جمعه اهل بیت ایران دوران دفاع مقدس عاشورا عربستان کربلا ملت ایران ولی فقیه صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر