کد خبر: 122995 A

مدیر پژوهشکده دانشجویی دانشگاه کاشان، از کسب رتبه نخست تیم دانشجویان این دانشگاه در مسابقات بین المللی دانشجویی کنست(طراحی و ساخت ماهواره کوچک) خبر داد.

ایلنا: مدیر پژوهشکده دانشجویی دانشگاه کاشان، از کسب رتبه نخست تیم دانشجویان این دانشگاه در مسابقات بین المللی دانشجویی کنست(طراحی و ساخت ماهواره کوچک) خبر داد.

به گزارش حبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان، «دکتر علیرضا فرجی» در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: در این سری مسابقات بین المللی که یک تیم از کشور مصر نیز حضور داشت، تیم شهاب ۳ متشکل از آقایان محمد حسین فروغیان، سید علی سیف، محمد تواضعی کاشی، رسول رعیت و حسین باقرزاده دانشجویان مهندسی برق دانشگاه کاشان در کلاس بررسی اتمسفر به نشان نخست این مسابقات دست یافتند.

وی با بیان اینکه در این مسابقات ۱۷تیم در چهار گروه مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختندافزود: تیم دانشگاه کاشان برای چند سال متوالی از عنوان قهرمانی خود در مسابقات بین المللی دانشجویی کن ست(طراحی و ساخت ماهواره کوچک) دفاع کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیش از این نیز در سال ۱۳۹۰ تیمهای شهاب ۱ و س‌ها از دانشگاه کاشان به‌ترتیب در کلاس‌های آزاد و بررسی اتمسفر و در سال ۱۳۹۱ تیم شهاب ۲ در کلاس آزاد، حائز رتبه اول و بر‌ترین تیم این مسابقات شده بودند.

سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی کنست از روز دوشنبه تا چهارشنبه ۲۷ تا ۲۹ آبان ۱۳۹۲ در پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد ومرحله عملی پرتاب ماهواره نیز مانند دو سال گذشته در فرودگاه نظامی - آموزشی آزادی واقع در اتوبان کرج قزوین اجرا شد.

گفتنی است: «کن‌ست»، محصولی هوا فضایی و یکی از ساده‌ترین سیستم‌هایی است که امکان طراحی و ساخت آن با هزینه‌های پایین در محیط دانشگاهی وجود دارد و می‌تواند به عنوان گام نخست جهت ورود دانشجویان به عرصه تحقیقات کاربردی و آکادمیک هوافضایی باشد.

ایران برق رقابت عنوان قهرمانی فرودگاه ماهواره مصر کاشان مسابقات دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر