کد خبر: 127292 A

همزمان با ۱۶ آذر؛

همزمان با ۱۶ آذر، روز دانشجو، «همایش فارغ التحصیلان عشق» یادواره شهدای دانشجوی شهرستان آران و بیدگل در فضایی بسیار معنوی در کانون شهید عربیان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

ایلنا: همزمان با ۱۶ آذر، روز دانشجو، «همایش فارغ التحصیلان عشق» یادواره شهدای دانشجوی شهرستان آران و بیدگل در فضایی بسیار معنوی در کانون شهید عربیان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، این همایش، که با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، دانشجویان، ایثارگران و جمعی از مسئولین شهرستان آران و بیدگل برگزار شد، یاد و خاطره ۲۷ شهید دانشجوی شهرستان آران و بیدگل گرامی داشته شد.

حجت الاسلاممحمد مهدی ماندگاری استاد حوزه علمیه قم دراین مراسم گفت: شهدای دانشجو در دوران زندگی خود از راه دانش اندوزی به علم رسیدند و با پیمودن مسیر شهادت در راه عمل به بهترین سرمنزل مقصود رسیدند.

وی افزود: ریشه سعادت شهدا ایمان به آخرت بود و آنان بی‌توجه به خواسته‌های دنیوی و مادی، با خدا معامله کردند و بهترین کام‌ها را از دنیا برای آخرت خود اندوختند.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی بهترین راه رهایی از مشکلات اخلاقی و اقتصادی و همچنین تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر، فراهم کردن شرایط انجام عمل صالح، تحصیل مال حلال و دوری از حرام است.

حجت الاسلام ماندگاری گفت: بیش از ۸۰ درصد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی کمتر از ۳۰ سال سن داشتند و در زمان اوج جوانی و شادابی خود به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: شهدا با ایمان راسخ به آخرت، جان و عمر خود را فدا کردند تا آخرت را خریداری کنند که این بهترین تجارت است.

مدیحه سرایی و تجلیل از خانواده‌های شهدای دانشجو از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

همایش فارغ التحصیلان عشق توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل با همکاری بسیج دانشجویی شهرستان برگزار شد.

شهرستان آران و بیدگل در دوران دفاع مقدس ۸۴۰ شهید تقدیم به انقلاب اسلامی نموده است که ۲۷ تن از این شهدا، دانشجو هستند.

استاد حوزه علمیه قم امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اسلامی بسیج تجارت جنگ تحمیلی خانواده خانواده های معظم شهدا دانشجو عشق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر