کد خبر: 128277 A

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان خبر داد:

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از برخورد با موسساتی که بدون اخذ مجوز های لازم به ارائه خدمات به گردشگران، مسافران و شهروندان کاشانی می پردازند، خبر داد.

ایلنا: سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از برخورد با موسساتی که بدون اخذ مجوز‌های لازم به ارائه خدمات به گردشگران، مسافران و شهروندان کاشانی می‌پردازند، خبر داد.

مهران سرمدیان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان بیا اعلام این خبر ضمن هشدار به افرادی که در اماکن عمومی و شخصی در قالب و عناوین گردشگری به صورت غیر مجاز به خدمات دهی به گردشگران و مسافران مشغولند، جدیت در برخورد با فعالیت آن‌ها را یکی از وظایف حوزه گردشگری این اداره دانست و در ادامه از کسانی که علاقمند به اشتغال در این زمینه هستند دعوت نمود تا با مراجعه به اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان به اخذ مجوز‌های لازم اقدام نمایند.

مهران سرمدیان، برخورد با اینگونه موسسات را در راستای اجرای قانون و به استناد به ماده ۳ آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفا‌تر خدمات مسافرتی و جهانگردی و زیارتی مصوب ۲۷ / ۳ / ۸۰ و نیز ماده ۲۴ آیین نامه ایجاد اصلاح تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آن‌ها مصوب ۱۳ / ۲ / ۶۸ هیئت وزیران عنوان نمود.

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان، تعطیلی ۳ شرکت پس از دریافت مهلت ۱۰ روز از طرف اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی که به ارائه خدمات مسافرتی به شهروندان می‌پرداختند ونیز صدور اخطاریه برای ۲ شخص که در سطح شهرستان به فعالیت در زمینه اجاره منازل شخصی به مسافران مشغول بودند را از نتایج این بازرسی‌ها دانست.

ناصحی‌پور مسئول گردشگری اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از شهروندان و نیز گردشگران محترم تقاضا نمود با توجه به وجود افراد سود جو در صنوف مختلف، برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده در عناوین و نیز اخذ بالا‌ترین سطح کیفی و کمی خدمات به مراکزی که دارای مجوز هستند مراجعه نموده و از خرید بسته‌های سفر و یا رزرو مکان از افراد و سیا شرکت‌هایی که دارای مجوز نیستند جداً خودداری نمایند.

وی اضافه کرد: که در حال حاضر ۱۵ واحد اقامتی و پذیرایی و ۱۳ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و ۱ سفره خانه در شهرستان کاشان دارای مجوز بوده که هموطنان و شهر وندان محترم می‌توانند لیست اسامی و سایر مشخصات این واحد‌ها را از طریق مراجعه به سایت رسمی اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان(kashancht. ir;) کسب کنند.

آیین نامه اشتغال صنایع دستی و گردشگری قانون گردشگران و مسافران گردشگری مسافران نیروی انتظامی کاشان خدمات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر