کد خبر: 133871 A

بازیگر مستند «پرنده فقط یک پرنده بود»:

عوامل سازنده فیلم این مستند از مجموعه جهانی باغ موزره فین، محوطه باستانی سیلک، خانه تاریخی بروجردی، بقعه خواجه تاج الدین، مسجد و مدرسه آقابزرگ و بافت تاریخی کاشان دیدن کردند.

ایلنا: عوامل سازنده فیلم مستند «پرنده فقط یک پرنده بود» از مجموعه جهانی باغ موزره فین، محوطه باستانی سیلک، خانه تاریخی بروجردی، بقعه خواجه تاج الدین، مسجد و مدرسه آقابزرگ و بافت تاریخی کاشان دیدن کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «لری کلاین» بازیگر آمریکایی این مستند، درباره آثار تاریخی کاشان در گفتگو با خبرنگاران گفت: دفعه اول است که به کاشان و حتی ایران سفر می‌کنم. با دیدن این آثار و بناهای قدیمی بویژه خانه‌های تاریخی کاشان متحیر شدم. امیدوارم بتوانم روزی در ایران و در کاشان اقامت کنم و یک شهروند کاشانی بشوم.

وی با اشاره به نبوغ و اندیشه ایرانیان تاکید کرد: معماری شگفت انگیز خانه‌های تاریخی کاشان نشانه نبوغ، خرد و اندیشه ایرانیان است.

«کلاین» درباره ثبت جهانی باغ فین کاشان نیز اظهار داشت: ثبت جهانی این اثر ارزشمند تاریخی نشان دهنده این است که جهان هم به این نبوغ و اندیشه باور دارد و ایرانیان نشان داده‌اند که در معماری، باستان‌شناسی و هنر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند و حرفی برای گفتن دارند.

این هنرمند در ادامه افزود: آنچنان مجذوب فرهنگ و زبان ایرانیان شدم که از ۱۳ سال قبل زبان فارسی را فرا گرفتم و با توجه به اینکه اسلام و مذهب شیعه را دین و مذهبی کامل دیدم در یکی از مساجد ترکیه به دین اسلام و مذهب شیعه مشرف شدم.

مستند «پرنده فقط یک پرنده بود» که به مدت ۲۵ دقیقه به کارگردانی و تصویربرداری «حمیدرضا زینالی» در استانبول ترکیه ساخته شده است، چگونگی تاثیرگذاری هنر و موسیقی ایران بر روی یک هنرمند آمریکایی را روایت می‌کند.

مستند «پرنده فقط یک پرنده بود» در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و در بخش ملی و بین‌الملل و «جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن» شرکت کرده است.

باستانی پرنده جشنواره بین المللی فیلم جهان شهروند لندن مدرسه مسجد موسیقی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر