کد خبر: 135725 A

کار‌شناس بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت شهرستان کاشان از برگزاری همایش پیاده روی آموزشی کار‌شناسان این واحد دانشگاهی در شهر تاریخی نوش آباد خبر داد.

ایلنا: کار‌شناس بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت شهرستان کاشان از برگزاری همایش پیاده روی آموزشی کار‌شناسان این واحد دانشگاهی در شهر تاریخی نوش آباد خبر داد.

«سید حسین مستوری» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر گفت: ورزش به عنوان مهم‌ترین مسیر حفظ سلامتی شهروندان و پیشگیری از بیماری در جامعه است اما نیازمند فراگیری آموزش‌هایی برای انجام صحیح آن است.

به گفته وی، اجرای همایش‌های پیاده روی با هدف آموزش و آگاهی بخشی شهروندان در خصوص ضرورت ورزش‌های همگانی و شیوه‌های درست ورزش کردن از جمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حوزه ماموریت این دانشگاه است.

وی اظهار داشت: آموزش چهره به چهره و توزیع بروشورهای آموزش مهارت‌های زندگی و ارتباط موثر از برنامه‌هایی بود که توسط کار‌شناسان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در همایش پیاده روی نوش آباد انجام شد.

وی تاکید کرد: تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر نوش آباد، اقدام شایسته‌ای برای جلب مشارکت شهروندان در مسیر فرهنگ سازی و گسترش ورزشه‌های همگانی است و می‌تواند الگویی برای سایر مناطق نیز باشد.

کار‌شناس مسوول بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت شهرستان کاشان گفت: بازدید از مجموعه باستانی شهرزیرز مینی نوش آباد به منظور شناسایی شیوه‌های حفظ بهداشت توسط انسان‌های تاریخ باستان از دیدار برنامه‌های این همایش بود.

مستوری افزود: حضور در گلزار شهدای نوش آباد و تجلیل از مقام شامخ شهید «قاسم اخباری» به عنوان پیشکسوت بهداشت و درمان در شهر نوش آباد از جمله برنامه‌های کار‌شناسان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نوش آباد بود.

باستانی بهداشت و درمان پیاده روی جامعه دانشگاه علوم پزشکی سلامت شورای اسلامی شهر فرهنگ سازی مهارت های زندگی نوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر