کد خبر: 136731 A

در انتخابات اولین جلسه شورای اسلامی استان اصفهان؛

در انتخابات اولین جلسه شورای اسلامی استان اصفهان که در استانداری این استان برگزار شد دکتر حسن الماسی به همراه اکرامیان و ‌محمدصالحی به عنوان نمایندگان استان اصفهان در شورای عالی استان های کشور انتخاب شدند

ایلنا: در انتخابات اولین جلسه شورای اسلامی استان اصفهان که در استانداری استان برگزار شد حسن الماسی به همراه اکرامیان و ‌محمدصالحی به عنوان نمایندگان استان اصفهان در شورای عالی استان‌های کشور انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از کاشان عضو شورای اسلامی شهر کاشان در حاشیه جلسه هفتگی شورای اسلامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر گفت: در اولین جلسه شورای اسلامی استان که با نمایندگانی از ۲۴ شهرستان استان تشکیل شد انتخاب هیئت رئیسه و تعیین نمایندگان استان در شورای عالی استان‌های انجام شد.

عضو شورای اسلامی استان اصفهان دراین مورد به خبرنگار ایلنا در کاشان گفت: شورای استان از نمایندگان منتخب شوراهای شهرستان‌های تابعه که در‌مرحله اول با رأی اکثریت مطلق و در صورت عدم احراز، در مرحله دوم با اکثریت نسبی از‌بین اعضاء شورای شهرستان انتخاب و معرفی شده‌اند تشکیل می‌شود.

الماسی در ارتباط با وظایف و اختیارات شورای استان یادآور شد: ایجاد ارتباط و هماهنگی لازم میان شوراهای شهرستان در محدوده استان‌جهت حسن انجام وظایف و حل و فصل اختلافات شوراهای سطح استان بخشی از وظایف شورای اسلامی استان است.

عضو شورای اسلامی شهرستان کاشان افزود: همکاری با شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در نظارت بر حسن اجرای‌ طرح‌های عمرانی استانی و ملی در محدوده استان و ارائه گزارش و پیشنهاد در جهت بهبود ‌امور به رئیس شورای برنامه‌ریزی و شورای عالی استان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط از دیگر وظایف شورای اسلامی استان است.

الماسی با بیان اینکه جایگاه شوراهای فرادست به خوبی در بین مردم و مسئولین تبیین و تشریح نشده است اظهار امیدواری کرد شوراهای فرداست بتوانند با استفاده از تجارب گذشته و با اهتمام و پیگیری بیشتر قدم‌های ارزنده‌ای در خدمتگزاری بیشتر به مردم از طریق شورا‌ها بردارند.

استان اصفهان استان های کشور انتخابات شورای اسلامی عضو شورای اسلامی شهر هیئت رئیسه استان کاشان عالی شورای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر