کد خبر: 155535 A

با هدف معرفی آداب و رسوم و صنایع دستی:

مسئول کمیته فرهنگی اجتماعی، هنری ستاد خدمات سفر شهرستان کاشان، از برپایی عکاسخانه سنتی در خانه تاریخی طباطبایی این شهرستان خبر داد.

ایلنا: مسئول کمیته فرهنگی اجتماعی، هنری ستاد خدمات سفر شهرستان کاشان، از برپایی عکاسخانه سنتی در خانه تاریخی طباطبایی این شهرستان خبر داد.

مهدی نادعلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان، ضمن تأکید بر نامگذاری سال جدید به نام " سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی " از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی، هدف از برپایی این عکاسخانه را معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، لباس­های محلی و صنایع دستی منطقه­ی کاشان برشمرد.

وی، جشنواره­ی نوروز ایرانی در قالب بازارچه صنایع دستی توسط هنرمندان کاشانی در فرهنگسرای معراج، برپایی ایستگاه گریم کودک در محل اسکان مسافرین نوروزی و برپایی نمایشگاه معرفی آثار تاریخی، مردم شناسی، مفاخر و سوغات کاشان از ویژه برنامه ­های این کمیته خبر داد.

به گفته وی، استقرار هنرمندان در رشته های خوشنویسی، تذهیب، نگارگری توسط هنرمندان در خانه های تاریخی طباطبایی، بروجردی و حمام سلطان امیر احمد با محتوای، برگزاری ویژه برنامه " بهار فاطمی " در پارک آیت الله مدنی(ره) و آماده سازی نرم افزار گردشگری کاشان ویژه­ی گوشی تلفن همراه و ارائه­ی آن به مسافرین در خانه­های تاریخی با محتوای معرفی مفاخر، علما، اماکن تاریخی، صنایع دستی و جاذبه­های گردشگری از دیگر اقدامات کمیته فرهنگی است.

مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان در ادامه اظهار داشت: فضاسازی شهری جهت گرامی داشت ایام فاطمیه، برپایی نماز جماعت در محل های اسکان و پارک های منتخب جهت بهره برداری مسافرین نوروزی، ایجاد ایستگاه مشاوره و پاسخگویی به سوالات مردم در کمپ های اقامتی و باغ فین، طراحی و چاپ پوستر و بنر ویژه بهار فاطمی از دیگر اقدامات این کمیته است.

نادعلی، تهیه وتوزیع بروشور فرهنگی حاوی مطالب در مورد شهدا، علما، مفاخر کاشان، سلامت، اجرای مسابقه فرهنگی و نصب بنرهای فرهنگی و حدیثمتناسب با ایام فاطمیه در مدارس اسکان مسافرین و نصب جملات با موضوع حجاب، عفاف و احادیثارزشمند حضرت زهرا(س) در اماکن تاریخی و ایستگاه قرآنی را از دیگر برنامه های کمیته فرهنگی، اجتماعی، هنری ستاد خدمات سفر شهرستان ذکر کرد.

آداب و رسوم اقتصاد جاذبه های گردشگری حجاب سلامت شهرداری صنایع دستی مقام معظم رهبری نرم افزار نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر