کد خبر: 162521 A

امام جمعه کاشان:

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: نظام جمهوری اسلامی و قوای نظامی ما به قدری نیرومند هستند که بتوانند از حوزه‌های جغرافیایی خود در برابر همه تهدیدات پاسداری کنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: نظام جمهوری اسلامی و نیروهای نظامی آن به قدری نیرومند هستند که بتوانند از حوزه‌های جغرافیایی خود در برابر همه تهدیدات پاسداری کنند.

به گزارش " ایلنا " در کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: دادگاه بیدادگر فدرال آمریکا در یک باج‌خواهی برج ۳۶ طبقه ایران را در نیویورک به عنوان جبران ادعای بدون سند بمب‌گذاری ایران در لبنان و عربستان مصادره کرده است.
وی افزود: این حرکت دادگاه فدرال آمریکا کاملا بر خلاف موازین حقوقی و قضایی بین‌المللی است را محکوم می‌کنیم.
امام جمعه کاشان با انتقاد از حرکت تفرقه‌افکنانه آمریکایی‌ها در خصوص خلیج فارس بیان داشت: آمریکایی‌ها به منظور تضعیف و ایجاد اختلاف میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس سخنی بر زبان شیوخ نادان این کشورها جاری ساخته‌اند که نام این خلیج عربی است و بر روی این مسئله و مالکیت جزایر سه‌گانه مانور می‌دهند.
وی با اشاره به حمایت اروپایی‌ها از این اقدام آمریکا خاطرنشان کرد: این جوسازی‌ها و مانورهای سیاسی گاهی توسط وزرای خارجه کشورهای خلیج فارس صورت می‌گیرد و در این ارتباط جلساتی برپا می‌شود.
نمازی با تأکید بر وجود اسناد تاریخی بسیار مبنی بر وجود نام خلیج فارس تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی و نیروهای نظامی آن به قدری نیرومند هستند که بتوانند از حوزه‌های جغرافیایی خود در برابر همه تهدیدات پاسداری کنند.
عضو خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان داشت: تأمین امنیت غذایی و درمان از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه با گرامیداشت ۲۷ جمادی‌الثانی سالروز عاشورای منطقه فین و کاشان و شهادت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) از ایشان به عنوان امانت و ودیعه الهی و دارای کرامت و بزرگواری یاد کرد.
خطیب نماز جمعه کاشان با توصیه برای حضور حاجتمندان و عاشقان خاندان اهل بیت(ع) در کنار مرقد مطهر ایشان در مشهد ارهال در این ایام یادآور شد: بسیاری از سالروز شهادت این امامزاده عظیم‌الشأن در ۲۷ جمادی‌الثانی اطلاع ندارند و تصور می‌کنند روز شهادت ایشان دومین جمعه مهرماه است در حالی که مراسم قالیشویان در این روز نوعی مراسم نمادین است.
وی با تشریح چگونگی وقوع و شکست عملیات نظامی آمریکا به ایران، این واقعه را نصرت و یاری الهی دانست و عنوان کرد: خداوند را شاکریم که در بحران‌ها حامی و ناصر بندگان صالح خود است.
نمازی با گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده شهید محمد منتظر قائم تأکید کرد: پیام این واقعه اینست که اگر با یکدیگر مهربان و متحد بوده و به دنبال تضعیف، تحقیر، تکفیر و تخریب همدیگر نباشیم خداوند ناصر این ملت و میهن است.
امام جمعه کاشان همچنین با گرامیداشت ۱۹ اردیبهشت ماه روز شوراها، از اقدامات و طرح‌ها سازنده و مؤثر شهردار و شورای اسلامی شهر کاشان تقدیر کرد.
وی در بخش دیگر از خطبه‌ها از مهریه‌های سنگین به عنوان یکی از موانع ازدواج نام برد و اظهار داشت: امسال که توسط مقام معظم رهبری به سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، رهبران فکری و فرهنگی و فرهیختگان جامعه باید بکوشند تا این مشکل از جامعه پاکسازی شود.

ازدواج امام جمعه ایران برج جامعه عربستان مشهد نظام جمهوری اسلامی نیویورک ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر