کد خبر: 167391 A

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

با توجه به اینکه کم تحرکی یک معضل جهانی و ورزش مهم‌ترین ابزار مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است اگر دراین بخش سرمایه گذاری کنیم دیگر نیازی به بیمارستان و مشتریان زندانی نخواهیم داشت.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه کم تحرکی یک معضل جهانی و ورزش مهم‌ترین ابزار مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است اگر دراین بخش سرمایه گذاری کنیم دیگر نیازی به بیمارستان و مشتریان زندانی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «حسین داوری» معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عصر یکشنبه در آیین افتتاح سالن چند منظوره خلیج فارس در مجموعه فرهنگی ورزشی امام مهدی(عج) آموزش و پرورش‌کاشان با بیان این مطلب اقدامات آموزش و پرورش کاشان در تهیه زیرساخت‌های ورزشی در کشو را کم نظیر دانست و گفت: مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان علاوه بر موفقیت در امر آموزش در امر ورزش و تهیه زیر ساخت‌های ورزشی نیز موفقیت چشمگیری داشته است که در سطح کشور الگوی بی‌نظیری است که امر بیانگر عزم ملی و مدیریت جهادی ایشان است.

وی تهیه زیر ساخت‌های ورزشی در آموزش و پرورش کاشان را هوشمندانه خواند و یاد آورشد: احداثسالن‌های ورزشی در مدارس شهرستان کاشان نتیجه تعامل، همفکری، همکاری زحمت کشان و خیرین این عرصه است.

داوری از ابزار ورزش به عنوان سد محکمی در مقابل هجمه فرهنگی دشمن و معضلات و مشکلات اجتماعی نام برد و افزود: اگر امروز عامل بیشترین مرگ و میر در کشور بیماری‌های قلبی عروقی است در سال‌های آینده عامل اصلی مرگ و میر کم تحرکی خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: اگر در ورزش سرمایه گذاری شود و زیر ساخت‌های ورزشی برای نوجوانان و جوانان فراهم شود از مشکلات و معضلات اجتماعی نیر کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رییس رژیم صهیونیستی از اوباما رییس جمهورآمریکا خواستار افزایش شبکه‌های فارس زبان ماهواره شده است گفت: در چنین وضعیتی که نوجوانان و جوانان مورد هجمه بیرحمانه شبکه‌های ضد اخلاقی ماهواره‌ای و اینترنتی دشمن قرارگرفته است نقش مهم و وظیفه معلم بیش از گذشته سنگین و باید پاسخگو‌های نیازهای دانش آموزان بوده و آموزش و پرورش نیز به این نیاز‌ها اهمیت بدهد.

داوری با بیان که آسیب‌های اجتماعی از ما جلو افتاده است متذکر شد: دشمن هر روز به شکلی نوجوانان و جوانان را مورد هجمه و هدف قرار داده‌اند و امروز ۱۸ هزار شبکه ماهواره‌ای ضد اخلاقی در دسترس است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش یکی از مهم‌ترین ابزارهای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است گفت: اگر در ورزش سرمایه گذاری کنیم دیگر نیازی به بیمارستان و مشتری زندانی نخواهیم داشت ضمن اینکه اعتیاد که مهم‌ترین عامل فروپاشی خانواده‌هاست کاهش پیدا خواهد کرد.

آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیمارستان خانواده دانش آموزان سرمایه گذاری سلامت کم تحرکی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر