کد خبر: 170356 A

یکی از سرداران دفاع مقدس:

رمز پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن بود که رزمندگان ما مرد میدان عمل بودند و هرچه به آن معتقد بودند، عمل می کردند.

یکی از سرداران دفاع مقدس گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن بود که رزمندگان ما مرد میدان عمل بودند و هرچه به آن معتقد بودند، عمل می‌کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل سردار «حسن هاشمی» شامگاه روز گذشته در یادواره شهدای فتح خرمشهر در مسجد جامع نوش آباد با اعلام این مطلب افزود: در سال‌های حماسه و خون، بسیاری از افراد بودند که شعار می‌دادند اما تا اهواز هم نیامدند.

جانشین سابق فرمانده لشکر امام حسین علیه السلام اظهار داشت: اگر در سال‌های دفاع مقدس، نیازمند یک فشنگ بودیم، اما امروز موشک‌های قاره پیمای ایران، تمام اهداف استراتژیک دشمن را در زیر دید دارد.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، ابهت لشکر اسلام و اقتدار نیروهای بسیجی، از اعتقاد، ایمان و اتصال به مکتب اهل بیت علیهم السلام ریشه گرفته بود.

وی تاکید کرد: در استراتژی‌های جنگ، برای حمله، باید حداقل سه برابر دشمن نیرو و تجهیزات داشت در حالی که در جنگ تحمیلی نیروهای ما یک سوم و تجهیزات ما یک دهم بود.

به گفته وی، برای تحلیل اتفاقات باید زمان و مکان و موقعیت استراتژیک و سیاسی آن را در نظر گرفت.

وی افزود: صدام، خرمشهر را دژ مستحکمی می‌دانست که تصور نمی‌کرد رزمندگان ایران آن را فتح کنند در حالی که فاتحان خرمشهر، میانگین سنی ۱۶ تا ۲۲ سال داشتند.

هاشمی گفت: برگزاری یادواره شهدا، فرصتی است تا با شهدا هم پیمان شویم که از ارزشهای انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و دفاع مقدس دفاع خواهیم کرد.

یادواره شهدای فتح خرمشهر، به یادبود شهدای عملیات بیت المقدس و ۱۶ نفر از بسیجیان نوش آباد که در این عملیات به شهادت رسیدند، با حضور رزمندگان دفاع مقدس و جمعی از مسوولان اجرایی نوش آباد و آران و بیدگل در مسجد جامع نوش آباد برگزار شد.

انقلاب اسلامی اهل بیت علیهم السلام پیروزی انقلاب اسلامی جنگ جنگ تحمیلی دفاع مقدس دوران دفاع مقدس زمان و مکان نظام جمهوری اسلامی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر