کد خبر: 170381 A

به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر:

به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر با پرتاپ موشک نازعات ۶، نازعات ۱۰، فجر ۵ و کاچیوشا اولین مرحله رزمایش موشکی ارتش در مرنجاب آران و بیدگل برگزارشد

به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر با پرتاپ موشک نازعات ۶، نازعات ۱۰، فجر ۵ و کاچیوشا اولین مرحله رزمایش موشکی ارتش در مرنجاب آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یلنا در آران و بیدگل، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان پس از اجرای مرحله اول رزمایش نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ما به تمام اهداف مورد نظر خود در این رزمایش دست یافتیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: این رزمایش با این هدف برگزار شد که قدرت پاسخگویی یگان‌های عملیاتی را بالا ببرد.

وی افزود: ما در سال گذشته عملیات‌ مختلفی داشتیم و امسال بنا داریم چند رزمایش تخصصی برگزار کنیم پیش از برگزاری این رزمایش، رزمایش تحقیقاتی نیروی زمینی را در آران وبیدگل برگزار کردیم که تلاش ما این بود دستاوردهای نیروی زمینی و رزم با مهمات را تست و چگالی افراد در کیلومتر را کم کنیم، زیرا این امر موجب کاهش آسیب‌دیدگی افراد می‌شود.

وی با بیان این‌که در برگزاری این رزمایش موشکی ارتباطات خوبی با صنایع دفاعی ایجاد شد، اظهارنظر کرد: ما به دنبال این هستیم که هم برد، هم دقت و هم قدرت تخریب راکت‌ها را افزایش دهیم. اکنون هم موافقت شده است به راکت‌های نیروی زمینی عمق بیشتری اضافه شود وما هم به دنبال راکت‌هایی در حوزه تاکتیکی یعنی راکت‌هایی که عقبه دشمن را هدف قرار بدهد، هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: ما در این رزمایش ارتقای توان رزمی نیروی زمینی را تست کردیم همچنین به دنبال انتقال تجربه از پیشکوستان به جوانان بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که باید راکت‌انداز‌ها به قدرتی برسد که به سرعت آماده شلیک شوند خاطر نشان کرد: ما تا پایان سال سه رزمایش دیگر خواهیم داشت تا قابلیت‌های نیروهای مقصود در سطح ناهمتراز را تست کنیم.

همچنین در رزمایش تخصصی پهپادی به دنبال تست تمام ظرفیت‌های پهپادهای انتحاری، ‌تهاجمی و‌شناسی هستیم. همچنین به دنبال برگزاری رزمایش تخصصی جنگال هستیم تا در یک فضای پارازیتی ارتباط بین یگان‌ها را بر قرار کنیم و اقدامات آفندی را هم انجام دهیم.

پوردستان افزود: البته رزمایشهای گسترده‌ای هم با همکاری سایر نیروهای ارتش و سپاه در جنوب شرق و جنوب غرب کشور خواهیم داشت. فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هدف ما این است که به استراتژی‌ای که حضرت علی(ع) فرمودند منبی بر اینکه هر سرباز باید یک دژ مستحکم برای دفاع از مردم باشد، دست پیدا کنیم.

علی محرابی معاون عملیات نیروی زمینی ارتش نیز در حاشیه رزمایش موشکی بیت المقدس در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر و در آستانه عملیات بیت المقدس رزمایش بیت المقدس را در قالب موشکی در منطقه مرنجاب آران و بیدگل برگزار کردیم.
او ادامه داد: نیروی زمینی ارتش با توجه به ماموریت‌های ذاتی و تسلیحات و یگان‌های نیروی زمینی تدابیر ویژه‌ای را برای انجام این رزمایش در نظر گرفته است.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه مرحله اول این عملیات امروز در منطقه آران و بیدگل برگزار شدگفت: این عملیات برای اهداف دوردست به عنوان یگان پشتیبانی نیروهای رزمی، تکاوری و زرهی و توپخانه‌ای انجام شده و ما منطقه نبرد عملیات را بین یگان‌های خاص تقسیم کردیم.

او ادامه داد: برای این عملیات یگان موشکی برای اهداف دوردست طراحی شده و منطقه وسیعی را تحت پوشش قرار می‌دهیم. در این ماموریت اهداف حیاتی و تاسیسات نظامی دشمن و عمق منطقه استراتژیک دشمن می‌تواند مورد هدف قرار گیرد.

محرابی با اشاره به اینکه این گونه رزمایش در چند سال گذشته برگزار شده است گفت: امسال با شدت و توانمندی بیشتری این رزمایش را برگزار می‌کنیم.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سلاح‌ها و تجهیزات جدید در این رزمایش به چه شکلی خواهد بود گفت: موشک‌هایی که استفاده می‌شد به هر حال نواقصی در گذشته داشته که اکنون زمان بود و دقت را بالا بردیم و مرکز مطالعات یگان موشکی و صنعت اقدامات لازم را انجام داده و این سامانه را تقویت کردند تا در اسرع وقت تیراندازی به اهداف را مورد هدف قرار دهد.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش در ادامه گفت: فردا مرحله دوم این رزمایش در منطقه نصرآباد اصفهان با حضور یگان‌های زرهی، توپخانه‌ای و بالگرد هوانیروز در نبرد ناهمطراز که قبلاً آموزش دیده شده‌اند برگزار می‌شود.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چه تعداد از موشک‌های دفاعی و موشک‌های نظامی نیروی زمینی در این رزمایش آزمایش خواهند شد گفت: ما نمی‌خواهیم حجم گسترده‌ای از موشک‌ها را نشان دهیم اما با ظرفیت بالایی وارد کار شدیم و تعداد در نظر گرفته شده برای آزمایش گوشه‌ای از اقتدار کشور را نشان خواهیم داد تا نیروی زمینی در میدان رزم و میدان عمل توانایی خود را تست کند در ضمن با اعزام بالگرد محل اصابت موشک‌ها را کنترل و به طرز خوبی ارزیابی خواهیم کرد.

آسیب دیدگی اصفهان پوشش تیراندازی حضرت علی صنعت معاون رزمایش ارتش خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر