کد خبر: 170442 A

با حضور ۵۰ نفر از خواهران قرآن آموز؛

هفته سوم و پایانی آموزشی دوره کشوری تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با حضور ۵۰ نفر از خواهران قرآن آموز و با تدریس چهره بر‌تر قرآنی کشور مهدی سیف در روز پنجشنبه و جمعه ۱ و ۲ خرداد ماه برگزار شد.

هفته سوم و پایانی آموزشی دوره کشوری تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با حضور ۵۰ نفر از خواهران قرآن آموز و با تدریس چهره بر‌تر قرآنی کشور مهدی سیف در روز پنجشنبه و جمعه ۱ و ۲ خرداد ماه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «حجت الاسلام حسن‌زاده» در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب تصریح کرد: منابع استفاده شده در این هفته، کتاب «مبانی و روش آموزش قرآن در دوره ابتدایی» بود که کلیات و مبانی آموزش قرآن، فلسفه آموزش علوم قرآن در آموزش و پرورش، اصول حاکم بر برنامه درسی آموزش قرآن، مبانی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، رسانه‌های آموزشی و وسایل کمک آموزشی، کلاس قرآن کلاس جذاب و با نشاط و… از عناوین آموزشی این کتاب است.
وی افزود: از دیگر سرفصل‌های آموزشی این دوره می‌توان به روش تدریس حفظ قرآن کریم، قرائت نماز و اذکار آن و شیوه صیحح تلفظ آن، اصول کلاسداری رو خوانی و روانخوانی قرآن کریم، آموزش تجوید، تلفظ حروف و…، برگزاری کارگاه عملی آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، شیوه‌های ارزشیابی در کلاس و… اشاره کرد.
وی خاطرنشان ساخت: توانمندی‌های تکمیلی و توانمندی‌های روش تدریس از محتوای آموزشی این دوره است که مباحثعمومی قرائت و کتابت قرآن کریم، کارگاه آموزش تلاوت ترتیل قرآن کریم، قواعد و مهارت‌های روخوانی و روش تدریس آن و قواعد و مهارت‌های صحت قرائت و تجوید مقدماتی و روش تدریس آن از این جمله است.
شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان جهت تدریس در دوره‌های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در آموزش روخوانی و روانخوانی و به روز کردن و ارتقاء سطح دانش و مهارت معلمان آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم از اهداف جزیی این طرح می‌باشد که دراردیبهشت و خرداد ماه ۹۳وبه صورت هفته‌های نامتوالی در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد.

لازم به ذکر است آزمون‌های پایانی دروس حضوری و غیرحضوری دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

آموزش و پرورش رسانه فلسفه قرآن قرآن کریم معلم نماز آموزشی تربیت روخوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر