کد خبر: 178174 A

معاون امور عمرانی فرمانداری کاشان:

شورای فنی شهرستان " بالاترین مرجع فنی تصمیم گیر در سطح شهرستان " مسایل پروژه های عمرانی را پیگیری خواهد کرد.

معاون امور عمرانی فرمانداری ویزه کاشان گفت: شورای فنی شهرستان کاشان " بالاترین مرجع فنی تصمیم گیر در سطح این شهرستان " مسایل پروژه های عمرانی را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگار خبرگزاری ایلنا در کاشان، فخری در گفتگو با خبرنگاران، هدف از تشکیل شورای فنی شهرستان کاشان را تسریع و تسهیل در اجرای طرحها و پروژه های عمرانی شهرستان و افزایش کارایی دستگاهها و عوامل اجرایی مستقر در مناطق مختلف این شهرستان ‍ ذکر کرد.

وی شورای فنی شهرستان را بازوی نظارتی و مشورتی شورای فنی استان دانسته و محدوده نفوذ نظارت شورا را شامل طرحها و پروژه‌های عمرانی استانی، ملی و طرحهایی که از محل اعتبارات منابع داخلی شرکتها و مؤسسات دولتی، نهادهای عمومی، سازمانها و شهرداریها در سطح شهرستان اجرا می شوند اعلام کرد.

فخری ضمن اشاره به تشکیل پنج کمیته تخصصی بررسی مطالعات فنی، پیمان، نظارت، آموزش وکنترل کیفیت مصالح ساختمانی، با استفاده از ظرفیت های کارشناسی دستگاهها و پتانسیل علمی دانشکده های فنی شهرستان، اظهار امید واری کرد تشکیل هدفمند جلسات شورای فنی شهرستان ارتقا توان فنی مجموعه شهرستان را همراه داشته باشد.

وی در ادامه گفتگو، بازدید از طرحها و پروژه های در دست اجرا، بررسی کیفیت فنی کارهای اجرایی، مطابقت پیشرفت فیزیکی عملیات با برنامه زمانی و مالی، چگونگی رعایت ضوابط و مقررات فنی و مالی در اجرای پروژه ها، رعایت اصول حاکم بر معماری و اقلیم منطقه، صرفه جویی در مصرف انرژی و مصالح ساختمانی، حداکثر استفاده از امکانات محلی و اعلام موانع اجرایی و ارائه راه حل مناسب جهت رفع آنها، ارزشیابی پروژه های اجراشده از جمله اهدافی دانست که معاونت امور عمرانی دنبال می نماید.

معاون فرماندار در پاسخ به سوالی مبنی بر کیفیت مصالح مصرفی در شهرستان، بررسی و تعیین مراکز تأمین مصالح ساختمانی با کیفیت و منطبق با استاندارهای موجود مورد نیاز طرحها و پروژه های عمرانی شهرستان، همچنین مشخص کردن مراکز تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد و اعلام ممنوعیت مصرف تولیدات آنها در طرحها و پروژه های عمرانی را از جمله مواردی برشمرد که در دستور کار شورا قرار خواهد داشت.

لازم به ذکر است اولین جلسه شورای فنی شهرستان کاشان با حضور مدیران دستگاههای عضو شورا به ریاست معاون امور عمرانی فرمانداری برگزار و مباحثفنی پروژه های عمرانی شهرستان نقد و بررسی شد. توانمند سازی پیمانکاران و عوامل اجرای پروژه ها، تشکیل انجمن صنفی پیمانکاران نیز از مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

استان اصفهان استاندارد استفاده از ظرفیت انرژی صرفه جویی در مصرف فرماندار کارشناسی معماری شهرستان فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر