کد خبر: 190712 A

شهردار منطقه یک شهرداری کاشان از اجرای طرح جلوگیری از سد معبر در بازار بزرگ کاشان خبر داد.

شهردار منطقه یک شهرداری کاشان از اجرای طرح جلوگیری از سد معبر در بازار بزرگ کاشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان و به نقل از مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری کاشان، محمد علی پیراسته گفت: با اجرای این طرح و با هدف روان سازی نقاط مختلف بازار و جلوگیری از ایجاد مزاحمت دست‌فروشان و حتی کسبه بازار که اغلب بیش از حد معمول محل عبور عابرین را اشغال کرده‌اند برخورد قانونی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: همه روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌شوند که شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر و رفع سد معبر هستند.

به گفته وی، این اقدام با هدف رفاه حال شهروندان و احترام به حقوق شهروندی، جلوگیری از سد معبر اصناف و دست فروشان در سطح بازار یکی از اولویت های این منطقه در اجرای طرح رفع سد معبر بوده است.

وی در ادامه بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص جلوگیری از سد معبر تاکید کرد و فرهنگسازی و اصلاح فرهنگ شهروندی برای رفع این مشکل را مورد توجه قرار داد و افزود: جامعه نباید هزینه منفعت طلبی گروهی محدود از افراد را بپردازد.

پیراسته به فعالیت‌های انجام شده در بازار کاشان برای جلوگیری از سد معبر اشاره کرد و گفت: تاکنون اجرای برنامه هایی همچون ارسال پیامک به کسبه بازار، اطلاع رسانی درقالب بروشور، اخطار به متخلفین، شناسایی دوره گردها توسط نیروی انتظامی و…را از مهم ترین اقدامات انجام شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد ورودی های بازار به منظور جلوگیری از ورود چرخ دستی ها و موتورسیکلت ها ساماندهی می شود.

امور بین الملل پیامک جامعه حقوق شهرداری فرهنگ سازی مشکلات موتورسیکلت نیروی انتظامی بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر