کد خبر: 195887 A

در خانه انجمن شاعران ایران؛

شورای اسلامی شهر کاشان به عنوان تنها نماینده این شهرستان با حضور در آیین پاسداشت " مشفق کاشانی " از زحمات وی در اعتلای شعر و ادبیات فارسی تجلیل کرد.

شورای اسلامی شهر کاشان به عنوان تنها نماینده این شهرستان با حضور در آیین پاسداشت «مشفق کاشانی» از زحمات وی در اعتلای شعر و ادبیات فارسی تجلیل کرد.

به گزارش خبر نگار ایلنا در کاشان، آیین پاسداشت استاد «عباس کی منش» معروف به «مشفق کاشانی» به عنوان «شب مشفق» عصر پنجشنبه مصادف با بیست و سوم مردادماه، همزمان با هشتاد و نهمین سالروز تولد وی در خانه انجمن شاعران ایران برگزار شد.

در این آیین که با شرکت مسوولان فرهنگی کشور، شاعران و هنرمندان صاحب نام کشور برگزار شد، روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان بعنوان تنها نماینده این شهرستان حضور پیدا کرده و با اهدا هدیه نفیس و لوح تقدیری از زحمات این شاعر معاصر کاشانی تجلیل کرد.

مشفق کاشانی نیز ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر کاشان برای آن‌ها برای توسعه و سربلندی این شهرستان آرزوی موفقیت کرد.

هنرمندان کاشانی در این آیین به شعر خوانی در مقام تجلیل از استاد مشفق پرداختند.

«عباس کی منش» ملقب به مشفق کاشانی در ۲۳ مرداد ۱۳۰۴ در کاشان بدنیا آمد و تا مقطع دیپلم در این شهر تحصیل کرده و پس از قبولی در دانشگاه تهران توانست مدرک کار‌شناسی ارشد خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی از این محل اخذ کند.

مشفق کاشانی به همراهی «حمید سبزواری»، «محمود شاهرخی» وزنده یاد «مهرداد اوستا» در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تهیه و تدوین سرودهایی انقلابی و حماسی، نقش موثری را درجبهه فرهنگی کشور ایفا کردند.

عضویت در شوراهای علمی و شعر و ادب از جمله عضویت و ریاست دوره‌ای شورای عالی شعر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو شورای عالی شعر در صدا وسیما و عضویت در شورای شعر و ادب فارسی از مهم‌ترین فعالیت‌های وی محسوب می‌شود.

استاد مشفق کاشانی در دومین همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۱ به عنوان چهره ماندگار در عرصه شعر و ادب کشور معرفی شد.

ادبیات انقلاب اسلامی ایران تولد دانشگاه تهران دفاع مقدس روابط عمومی زبان و ادبیات فارسی شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر