کد خبر: 200842 A

امام جمعه کاشان در دیدار بااعضای شورای اسلامی شهر کاشان؛

تحقیر و تضعیف یکدیگر بر خلاف اخلاق توحیدی است و باید در هنگام اختلاف نظر ها به جای قهر کردن سعه صدر داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: تحقیر و تضعیف یکدیگر بر خلاف اخلاق توحیدی است و باید در هنگام اختلاف نظر‌ها به جای قهر کردن سعه صدر داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، آیت الله «عبدالنبی نمازی» در جمع اعضای شورای اسلامی کاشان که به مناسبت یکمین سال فعالیت شورای اسلامی شهر(دوره چهارم) برگزارشده بود، اظهارداشت: متاسفانه سعه صدر در مقابل انتقادات و مشکلات کم شده است که باعثشده بدلیل تحمل نکردن آن‌ها موارد کوچک را بزرگ جلوه دهیم.

وی با بیان اینکه مسوولان هنگام خدمت به مردم با خدا معامله می‌کنند، افزود: خدمت به خلق برای خالق است و مسوولان نباید بواسطه خدمت به مردم توقع تمجید و تعریف از آن‌ها را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مسوولان باید در برابر مشکلات تحمل داشته باشند و در صورتی که فرد قادر به تحمل موانع پیش روی کارش نباشد منجر به کوتاهی در انجام وظایفش یا استعفا می‌شود.

نمازی با تاکید به اینکه هر مسوولی باید به نحو احسن وظایف مربوطه به خود را انجام دهد، خاطرنشان کرد: در دین اسلام استعفا وجود ندارد بلکه تحمل در برابر مشکلات برای خدمت به مردم یک آزمون و امتحان الهی است.

خطیب جمعه کاشان خدمت به مردم در حکومت اسلامی را از برکات انقلاب دانست و گفت: اگر تمام عمر ما در یک شب خلاصه شود و تمام آن شب را در سجده باشیم قادر به شکرگزاری از پروردگار برای اعطای این انقلاب نخواهیم بود.

وی با تشکر از عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم در خدمت به مردم کاشان اظهار داشت: مردم تمام اقدامات و خدمات شورا و شهرداری را که با انجام پروژه‌های بزرگی در توسعه و آبادانی شهر در این یک سال انجام داده‌اند می‌بینند و خوشحال هستند.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اعضای شورای شهر چهارم در پایان یکساله کار خود کارگروهی انتخاب کرده و با نوشتن کارنامه، نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برنامه ریزی کرده تا در آینده بتوانید بهتر خواسته‌های خود و مردم را بشناسید.

نمازی به بیان اینکه باید به دنبال ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود در مدت یک سال باشید، افزود: شما باید جایگاه کاشان را در سال ۹۵ مشخص کنید و با یک برنامه ریزی مناسب یک شهر توسعه یافته، پیشرفته و مدرن را بسازید.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: شورای شهر کاشان باید در سه سال باقیمانده از دوران مسوولیتش نسبت به توقعات و اختیاراتش برنامه‌ای جامع تدوین کند تا در راستای تکامل بخشی و وحدت رویه در توسعه شهر اقدام کند.

نمازی به اعضای شورای شهر کاشان توصیه کرد بدون توجه به شایعات با حفظ کرامت یکدیگر بدنبال حل مشکلات مردم باشید زیرا اگر شایعات را بخواهیم باورکنیم باید پرونده انقلاب و کشور را ببندیم.

امام جمعه کاشان در پایان خاطرنشان کرد: من هیچگاه به فرماندار، شهردار و یا اعضای شورای شهر توصیه و تکلیفی نکرده‌ام و هیچ سخنگویی هم ندارم و درصورت لزوم مطلبی خودم آن را با مردم درمیان خواهم گذاشت.

در این دیدار که به مناسبت پایان یک ساله کار اعضای شورای شهر چهارم کاشان برگزار شد هر یک از اعضا گزارشی از عملکرد و دیدگاه‌ها خود در مدت یکساله مسولیت خود ارایه دادند.

اخلاق امام جمعه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خبرگان رهبری شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری مشکلات ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر