کد خبر: 201085 A

کارشناس رسانه‌ و استاد حوزه و دانشگاه؛

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان با حضور ۱۰۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی تا ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد.

کار‌شناس رسانه‌ و استاد حوزه و دانشگاه گفت: رسانه مهم‌ترین ابزار جنگ نرم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، حجت الاسلام سیدسلیمانی در سومین روز از طرح ضیافت اندیشه اساتید با بیان اینکه جنگ نرم اکنون به وجود نیامده بلکه سابقه‌ای دیرینه دارد، افزود: از نمونه بارز جنگ نرم می‌توان به تغییر تفکر حضرت آدم(ع) با وسوسه شیطان برای خوردن میوه ممنوعه اشاره کرد.

کار‌شناس نقد فیلم مؤسسه شهید آوینی با اشاره به مباحثسواد رسانه‌ای، از اهمیت رسانه‌های تصویری سخن به میان آورد و اظهار داشت: متاسفانه ما در زمینه تصویری، کار قابل توجهی انجام نداده‌ایم و بیشتر در زمینه شنوایی بوده که تأثیرقابل توجهی در مخاطب ندارد.

وی در ادامه تاریخچه ساخت عروسک باربی را برای اساتید حاضر بیان کرد و افزود: باربی فقط یک عروسک نیست که در دستان کودکان وجود دارد، بلکه یک مبلغی بسیار قوی و موثر است که فرهنگ زن غربی را به کودکان و حتی بزرگسالان ما آموزش می‌دهد.

حجت الاسلام سید سلیمانی در ادامه به بررسی شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی و برنامه‌های این شبکه پرداخت و با پخش کلیپ‌های مرتبط گفت: برخی از برنامه‌های این شبکه اگرچه ظاهری فرهنگی، هنری و حتی ترافیکی دارند ولی زیربنای اعتقادی و هویتی ما را نشانه رفته‌اند.

وی ترویج اسلام آمریکایی را مهم‌ترین هدف دشمنان اسلام دانست و گفت: غربیان برای اینکه عروسک باربی را وارد کشورهای اسلامی کنند برای این عروسک، روسری طراحی کردند در حالی که آرایش صورت باربی پاک نشده و این‌‌ همان اسلام آمریکایی است که ظاهر را اسلامی نگه داشته اما طرز تفکر که‌‌ همان اسلام آمریکایی است را ترویج می‌دهند.

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان با حضور ۱۰۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی تا ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد.

بی بی سی جنگ رسانه عروسک فرهنگی هنری کشورهای اسلامی کودکان نقد فیلم اساتید دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر