کد خبر: 202100 A

امام جمعه موقت کاشان:

وقتی امروز می‌بینند که دیگر ماشه داعش برای آنها ارزش ندارد برای کسب آبروی از دست رفته خود خواهان لاشه این گروه تروریستی هستند.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه آمریکا از «ماشه» به «لاشه» داعش تغییر کرده است گفت: وقتی امروز می‌بینند که دیگر ماشه داعش برای آن‌ها ارزش ندارد برای کسب آبروی از دست رفته خود خواهان لاشه این گروه تروریستی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، حجت‌الاسلام علی احتشام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: زمانی که چندین سال ماشه داعش در سوریه و دیگر کشورهای اسلامی به کار بود و بی‌گناهان زیادی و آن هم با شیوه‌ای غیر انسانی قتل و عام شدند همه مدعیان حقوق بشر را خفقان روحی فرا گرفته بود و کسی اعتراض نمی‌کرد چراکه می‌پنداشتند ماشه داعش برای آن‌ها سودمند است و به وسیله آن می‌توانند در برابر اسلام، انقلاب اسلامی و مقاومت بایستند.

وی خاطرنشان کرد: اما امروز وقتی می‌بینند ماشه داعش دیگر کارایی ندارد و لاشه داعش برای آن‌ها ارزشمند‌تر است چند هواپیما به راه می‌اندازند تا خود را در صف مبارزه‌کنندگان با تروریسم قرار دهند و از لاشه داعش به دنبال کسب آبروی از دست رفته خود باشند.

امام جمعه موقت کاشان، حمله آمریکا به بهانه قتل دو خبرنگار این کشور را توجیهی مانند بهانه قضیه‌ ۱۱ سپتامبر قلمداد و تأکید کرد: کسانی که شهروندان سیاه‌پوست را در مقابل چشم‌های سازمان‌های حقوق بشر آن چنان بی‌باک می‌کشند چگونه برای کشته شدن دو خبرنگار که نحوه کشته شدن آن‌ها هم مشخص نیست در کشوی دیگر این چنین ناراحت می‌شوند.

احتشام با اشاره به اینکه ماجرای غزه و خیزش شیعیان در یمن لرزه به اندام وهابیت انداخته است گفت: آن‌ها دستپاچه به کمک دولت یمن شتافتند تا مبادا این کشور به خیل ساختارهای مقاومت اسلامی نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی بپیوندد.

وی با اشاره به ماجرای منهدم شدن پهباد جاسوسی اسرائیل تأکید کرد: اینکه دشمن پس از شکست اطلاعاتی و نظامی در غزه و ناتوانی در نبردهای سیاسی، اجتماعی و اخلاقی برای جمهوری اسلامی هرمس ارسال می‌کند به آن جهت نیست که از مکان‌های حساس هسته‌ای ما اطلاعات به دست بیاورد.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه دشمن همه اطلاعات را به واسطه ماهواره‌ها، آواکس‌ها و جاسوس‌ها و افراد گمارده شده‌اش به دست آورده است گفت: دشمن پس از آنکه ابابیل‌های جمهوری اسلامی از مجتمع دیمونا، پادگان‌های نظامی و حتی اتوبوس حامل افسران رژیم صهیونیستی بهترین اطلاعات را کسب کند و دقیقا آن‌ها را نشانه بگیرد نیاز داشت تا به صحنه آمده و بگوید ما نیز توانستیم چنین کاری را انجام دهیم.

احتشام تصریح کرد: با این وجود قدرت الهی ملت ایران بار دیگر مشتی شد و در قالب موشک به هواپیمای جاسوسی آن‌ها اصابت کرد و به آن‌ها هشدار داد که ملت ایران از به بعد طعم شکست‌های متمادی را به آن‌ها و اربابانشان می‌‌چشاند.

وی در خصوص علت دیگر تجاوز پهباد جاسوسی به آسمان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: چیزی که در پشت میز مذاکره در خصوص فوردو مبنی بر تبدیل این مرکز به مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی به دست نیاوردند را به شیوه دیگر در نطنز که به خیالشان می‌توانند روزی با حمله نظامی به آن آسیب بزنند دنبال کردند که با اقتدار فرزندان ایران اسلامی روبرو شدند.

امام جمعه موقت کاشان یادآور شد: اگر حتی روزی استکبار مجبور شود به نقشه راه مقام معظم رهبری در فلسطین و راهکار برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی تن دهد و رژیم صهیونیستی مانند رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی از بین رود باز دشمنی اسرائیل و کنگره و سنای آمریکا با ملت ایران از بین رفتنی نیست.

احتشام در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به آغاز کار مجلس خبرگان رهبری ضمن طلب شفای عاجل برای آیت‌الله مهدوی کنی به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای این مجلس پرداخت و گفت: اگر بخواهیم روح این دیدار را در یک جمله خلاصه کنیم آن است که جهان در حال تغییر است و ما باید جای خود را در این دنیا بیابیم.

وی همچنین با یادآوری تأکید مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت و اعضای مجلس خبرگان مبنی بر حمایت از مسئولان اجرایی، رئیس جمهور و دولت، بیان داشت: البته باید بین منتقد و منتقم بودن تفاوت قائل شد منتقم کسی است که تنها نقاط ضعف و نکات منفی را برجسته می‌کند اما منتقد در کنار ذکر نقاط مثبت، ضعف‌ها را هم بیان می‌کند.

خطیب نماز جمعه کاشان با انتقاد از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز عدم خوشبینی خود را پیش از این نسبت به مذاکره با این زیاده‌خواهان بیان داشتند، مشاهده می‌کنیم هر چه قدر به آمریکا نزدیک‌تر می‌شویم آن‌ها به جای استقبال از ما، با این تصور که جمهوری اسلامی از موضع ضعف وارد شده به تشدید تحریم‌ها می‌پردازند.

احتشام افزود: ملت بزرگ ایران با صدای رسا به همه مسئولان اعلام می‌کند که پشت میز مذاکره قدرتمندانه از عزت نظام اسلامی دفاع کنید.

وی تأکید کرد: ملت ایران نشان داده است در جنگ هشت‌ساله که در دوره مظلومیت و نوپایی قرار داشت به کسی باج نداد امروز هم که در اوج عزت و قدرت قرار دارد و توانایی آن را دارد که گنبدهای آهنین را به آبکش‌های کاغذی تبدیل کند به هیچ ابرقدرتی باج نمی‌دهد.

آیت الله مهدوی کنی ایران جاسوسی رئیس جمهور سرزمین های اشغالی سوریه ماهواره مجلس خبرگان رهبری مقام معظم رهبری ملت بزرگ ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر