کد خبر: 202826 A

رئیس دانشگاه کاشان

آنچه که برای اداره دانشگاه داریم می پردازیم دو برابر مبلغ واقعی است و بیشتر هزینه ها صرف امور جاری و حقوق و پرداخت ها می شود.

رئیس دانشگاه کاشان رعایت اخلاق اسلامی و حرفه ای را به کارمندان تاکید کرد و گفت: کارمندان بایستی بدور از مسایل جناحی برای پیشبرد اهداف چشم انداز دانشگاه تلاش نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان، دکتر عباس زراعت در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه کاشان با تبریک سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) و ذکر حدیثی از ایشان، بهره گیری از فرمایشات ائمه معصومین را به کارمندان توصیه نمود و افزود: حضرت به عبدالعظیم فرمودند که نگذارید شیطان بر شما غلبه کند، به آنها بگوئید که همیشه راستگو باشند، امانت دار خوبی باشند، سکوت پیشه کنند، به مسایلی که ارزش ندارد نپردازند، دیدن هم زیاد بروند، به ملاقات هم بروند شیعیان و دوستان من نباید به تخریب یکدیگر بپردازند.

وی به نامه حضرت علی(ع) به اشعثبن قیس که این مسئولیتی که به تو داده شد این طعمه نیست و امانتی در دست توست اشاره کردو اظهار داشت: طبق فرمایشات ایشان، حق نداری که نسبت به امور رعیت و زیردستان خود به دلخواه رفتار کنی، مالی که در دست توست و از بیت المال است تو خزانه دار خدا هستی که این مال را باید به صاحب اصلیش برگردانی.

رئیس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: نباید قدرت سیاسی را وسیله آب و نان قرار داد و این را باید امانت تلقی کنیم.

وی با اشاره به اینکه نسبت به مافوق خود مسئولیت داریم و نسبت به مقام بالاتر از خودت نیز مسئولیت داری و پاسخگو هستی افزود: نسبت به افراد تحت مسئولیتت نباید احساس خودکامگی کنی و نسبت به خودت نیز باید به عنوان یک امانتدار عمل کنی.

دکتر زراعت، تقوای الهی، فروتنی در مقابل دیگران، رعایت عدالت و توجه به بیت المال را از دیگر سفارشات حضرت امیر المومنین(ع) بیان داشت و گفت: این مالی که از بیت المال نزد توست مال تمام مسلمانان است و بایستی نسبت به آنها دقت کنیم و اسراف نکنیم.

وی مدیریت هزینه ها را توصیه کرد و افزود: آنچه که برای اداره دانشگاه داریم می پردازیم دو برابر مبلغ واقعی است و بیشتر هزینه ها صرف امور جاری و حقوق و پرداخت ها می شود.

رئیس دانشگاه کاشان به توسعه تشکیلاتی دانشگاه در تمامی حوزه ها از سال ۸۶ تا ۹۲ اشاره کرد و افزود: در حوزه تشکیلاتی ۷۸ درصد، آموزش ۵۵، کالبدی ۶۶، هیات علمی ۱۰۰ درصد و کارکنان ۴۳ درصد رشد داشته ایم.

دکتر زراعت، پژوهش و آموزش را لازمه توسعه علمی دانشگاه دانست و افزود: بایستی ۱۵ درصد از درآمدها صرف امور پژوهشی شود.

وی خاطر نشان کرد: در راستای توسعه اقتصادی و علمی بایستی با ایجاد شرکت های دانش بنیان، کارآمد کردن رشته ها و فرصت های مطالعاتی و ارتباط با صنعت، دانش را با صنعت تلفیق کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز در این مراسم به رعایت اخلاق در محیط اداری و خانواده تاکید کرد و افزود: بداخلاقی مردود است و فرد بد اخلاق در جامعه جایگاهی ندارد.

حجت الاسلام روحانی اظهار داشت: خودمان بایستی خودمان را محاسبه کنیم و کارمان را درست انجام دهیم.

وی به کارمندان توصیه کرد: تا دست به دست هم داده تا نظام جمهوری اسلامی را با کار خودمان آبرو و ارتقاء بخشیم و در خدمت دانشجویان قرار بگیریم تا دانشگاهی آباد و با افتخار بسازیم.

معاون اداری مالی دانشگاه کاشان نیز در این مراسم گزارشی از وضعیت مالی دانشگاه ارائه نمود و افزود: بایستی با مدیریت صحیح و کاهش هزینه ها و صرفه جویی مشکلات مالی دانشگاه را اصلاح نماییم.

در این مراسم از کارمندان نمونه دانشگاه کاشان تجلیل شد.

اخلاق حضرت علی حقوق خانواده شیعیان صرفه جویی کاهش هزینه مسلمانان نظام جمهوری اسلامی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر