کد خبر: 202829 A

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد:

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد از تجهیز این مکان تاریخی به سیستم نظارت تصویری با نصب ۱۰ دوربین مداربسته و کسب تصاویر آنلاین از مسیرهای گردشگری ورودی‌های آن خبر داد.

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد از تجهیز این مکان تاریخی به سیستم نظارت تصویری با نصب ۱۰ دوربین مداربسته و کسب تصاویر آنلاین از مسیرهای گردشگری ورودی‌های آن خبر داد و گفت گردشگرانی که از این مجموعه تاریخی دیدن کنند، از خدمات اینترنت پرسرعت نیز به‌صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل، عباس شافعی» در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به فراگیر شدن سرویس‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین استفاده گردشگران از فضاهای مجازی، سیستم ارائه خدمات اینترنت از نیمه دوم شهریور در شهر زیرزمینی نوش‌آباد فعال‌شده است.

وی اظهار داشت: فناوری‌های مدرن و اینترنت سناریوی سفرسنتی و فیزیکی را تغییر داده است و حضور در فضای مجازی یک راهکار برای توسعه صنعت گردشگری ایران و معرفی شهر زیرزمینی نوش‌آباد است.

به گفته وی، دیدارکنندگان از مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در ابتدای ورود، با درخواست فعال‌سازی سیستم اینترنت، کد رمز اختصاصی دریافت کرده و در مسیر بازدید از خدمات این سرویس استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: اجرای این سیستم یک راهکار استفاده از فناوری اطلاعات برای گسترش گردشگری به‌ویژه برای گردشگران خارجی است تا امکان ارتباط زنده الکترونیکی با سایر شهروندان برقرار کنند و واقعیت‌های ایران اسلامی را گزارش کنند.

شافعی با تا کید بر تاثیرات فرهنگی حضور گردشگران خارجی در انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به مردم جهان افزود: درحالی‌که قدرت های جهانی با مدد از رسانه های پر تعداد و با استفاده از فناوری‌های مدرن، در جهت ارائه تصویری نادرست از ایران اسلامی تلاش می‌کند، استفاده از تکنولوژی های جدید برای معرفی واقعیت‌های موجود در ایران یک ضرورت است و موجب گسترش حضور گردشگران خارجی در ایران می شود.

وی افزود: به‌منظور افزایش ضریب امنیت حفاظتی و امکان دید محیطی در مسیرهای شهر زیرزمینی سیستم نظارت تصویری استاندارد نیز باکیفیت مطلوب در محل نصب و راه‌اندازی شده است

استاندارد ایران ایران اسلامی اینترنت باستانی جهان دوربین صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر