کد خبر: 202841 A

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل

با توجه به اینکه جوانان مستعد در منطقه کاشان و آران و بیدگل زیاد است بیاییم به این جوانان متناسب با وضعیت شغلی منطقه حرفه و کار صنعتی یاد دهیم.

نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه دانشگاه علمی کاربردی بایدبا مراکز آموزش فنی وحرفه ای درپرورش نیروی ماهر وتکنسین واحدهای صنعتی تعریف مشترک داشته باشند گفت: نباید فضای دانشگاهها را ببندیم و اجازه دهیم جوانان در خانه بخوابند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان عباسعلی منصوری آرانی در مراسم افتتاح فاز اول ساختمان جدید اداری دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل به تفاوت دانشگاههای ایران با دانشگاههایر کشورهای پیشرفته اشاره کرد و گفت: درکشورهای پیشرفته کارخانجات با پرداخت شهریه های دانشجویان در دانشگاهها صنعت را می چرخانند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر بودجه های دانشگاههای کشورهای اروپایی و پیشرفته را کارخانجات پرداخت می کنند. گفت: در اینگونه دانشگاهها دانشجویان با فراگیری علم و دانش و اشتغال دراینگونه کارخانجات کمبودهای بودجه ای را جبران می کنند.

وی کمک متقابل شهرداری ها با دانشگاهها را در کشورمان مورد تاکید قرارداد و گفت: شهرداری، شورای اسلامی شهر و مردم می توانند با کمک متقابل به دانشگاهها در طراحی و اجرای فضاهای شهری کمک کنند.

منصوری با بیان اینکه نباید یک طرفه انتظار کمک داشته باشیم. گفت: با توجه به اینکه جوانان مستعد در منطقه کاشان و آران و بیدگل زیاد است بیاییم به این جوانان متناسب با وضعیت شغلی منطقه حرفه و کار صنعتی یاد دهیم.

وی با تاکید براینکه دانشگاه علمی کاربردی باید با مراکز آموزش فنی و حرفه ای در پرورش نیروی ماهر و تکنسین واحدهای صنعتی تعریف مشترک داشته باشند. گفت: نباید فضای دانشگاهها را ببندیم و اجازه دهیم جوانان در خانه بخوابند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاههای خارج از کشور عموم مردم از امکانات آن دانشگاه استفاده می کنند. گفت: اگر طوری دانشگاهها را در کشور راه اندازی کنیم که امکان حضور جوانان وجود داشته باشد دیگر جوان معتاد در جامعه نحواهیم داشت.

وی بر لزوم ایجاد فضای معنویت و مهارت در دانشگاههای کشور مان تاکید کرد و گفت: اگر ادغام دانشگاه با فنی و حرفه ای شکل یگیرد نیروی ماهر و تکنسین کارخانجات تامین خواهد شد.

شایان ذکراست روز گذشته همزمان با ولادت علی ابن موسی الرضا(ع) فاز اول مجتمع اداری آموزشی زنده یاد دکتر عظیمی آرانی(ساختمان جدید اداری دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل) با زیربنای ۷۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان با حضور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین محلی در آران و بیدگل به بهره برداری رسید.

ایران بودجه جامعه شورای اسلامی شهر شهرداری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست علم و دانش فنی و حرفه ای کشورهای اروپایی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر