کد خبر: 214265 A

در نشست محمود عزیزی با هنرمندان کاشان عنوان شد:

در یازدهمین روزجشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان نشست صمیمی هنرمندان کاشانی با محمود عزیزی نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما در فرهنگسرای مهر کاشان برگزار شد.

در یازدهمین روزجشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان نشست صمیمی هنرمندان کاشانی با محمود عزیزی نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما در فرهنگسرای مهر کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان محمود عزیزی نویسنده و کارگردان تئاتر در این نشست، نقصان متن را به عنوان یکی از مسائل مهم در اجرای تئاتر و نمایش دانست و گفت: کسب تجربه در زمینه های جامعه شناسی، شعر، ادبیات، طب و… می تواند در رفع این نواقص تاثیرگذار باشد.

وی گفت: برگزاری برنامه های نمایشی و هنری می تواند در سلامت روح و روان جامعه تاثیر گذار بوده و پند و اندرزهای بزرگانی چون سعدی، مولانا، حافظ نیز به عنوان خمیرمایه های متون باشد.

این نویسنده و کارگردان، استفاده از واژه های جوانمردی و فتوت را ریشه در فرهنگ ما عنوان کرد و افزود: اجرای نمایش هایی که با این واژه ها مانوس می شود بخوبی قابل لمس است.

عزیزی، ضمن اشاره به اینکه هر کسی بنا به منطقه خود خلاقیت های هنری را ایجاد می کند اذعان داشت: ارائه امکانات به مجموعه های مختلف هنری می تواند بسیاری از کم توجهی هایی که در برخی مناطق دیده می شود را از بین ببرد.

وی، ایجاد همدلی و همکاری در گروه های منسجم را یادآور شد و افزود: شهرستان هایی که تعداد برنامه های نمایشی آنها با انسجام گروهی در حد رقابتی نبوده بیشتر توانسته مورد توجه قرار گیرد.

به گفته مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما، شهرداری ها و مسوولین فرهنگی می توانند به عنوان متولی برگزاری برنامه های هنری و تئاتر، هدف و انگیزه ایجاد کنند.

عزیزی، ضمن اشاره به اینکه همه انسان ها با ذات نمایش آشنا هستند اظهار داشت: بعد از انقلاب شاید برخی ازمتون از لحاظ کیفیت قابل قبول نباشند ولی تعداد قابل توجهی متون است که می تواند الگو و دست مایه های خوبی باشد.

وی، فرح بخشی، پویایی و ماندگاری پیکره یک جریان هنری را از شهرستان ها یادآور شد و گفت: فرهنگ و جریان تئاتر ملی کشور در زمینه هنرتئاتر نیز می تواند درشهرستان ها نشات بگیرد.

به گفته عزیزی، سفر نکردن جوانان با استعداد از شهرها با حمایت مسوولین و سرمایه گذاری آنها می تواند قدرت هنری و تفکراتشان را هویدا کند.

نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما در پایان تاکید کرد: اگر توانایی هنرمندان با حمایت مسوولین فرهنگی گسترش داده شود می توان از خود آنها تاثیرگذاری جهانی ماندگار را بر جای گذاشت.

ادبیات تئاتر تلویزیون جامعه جامعه شناسی خلاقیت سرمایه گذاری سلامت شعر شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر