کد خبر: 214269 A

امام جمعه کاشان:

عضو خبرگان رهبری اختلاس میلیاردی در نظام بانکی ایران بیانگر بیمار بودن سیستم اقتصادی دانست و گفت: باید بدون اغراق واقعیت‌ها منصفانه بیان کنیم و کمک کنیم تا نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت کنیم.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: شهرستان کاشان یکی از شهرهای سودآور نظام است که در سال گذشته از ۵۱ میلیارد مالیات پیش بینی شده برای این شهرستان ۴۱ میلیارد تحقق یافته است و از ۵۹ میلیارد مالیات پیش بینی شده در سال ۹۳ بیش از ۲۷ میلیارد طی ۶ ماهه نخست امسال تحقق یافته است که این امر بیانگر ویژه بودن شهرستان کاشان ومستلزم توجه ویژه به این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «آیت الله عبدالنبی نمازی» نماینده ولی فقیه درکاشان بعد از ظهر روز گذشته بیست و چهارم مهر در جلسه مشترک مدیران کل استان اصفهان، مسؤلان ادارات و صاحبان صنایع شهرستان کاشان، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای کاشان که برای بررسی مسائل و مشکلات فراروی توسعه پایدار شهرستان کاشان با حضور استاندار اصفهان و نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در سالن کنفراس فرمانداری ویژه کاشان برگزارشده بود به توصیه‌های حضرت علی(ع) به مسائل سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: شیعه در طول تاریخ منزوی بوده و هیچگاه حکومت در دست اهل بیت(ع) و شیعه نبوده است و تنها در زمان‌هایی خاص و محدود از جمله قیام مختار، علویون در مصر و یا مرعشیون در شمال ایران حکومت دست مسلمانان و شیعیان بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما هنوز در حکومت داری مبتدی هستیم و نیاز به آموزش و تمرین و کسب تجربه داریم یاد آورشد: خوشبختانه در لابلای آیات و روایات به ویژه در زمان حکومت پیامبر اکرم(ص) و فرمایشات امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه الگوهای بسیار تعیین کننده‌ای برای ما به جا گذاشته شده است.

نماینده ولی فقیه درکاشان ضعف‌های مدیریتی طی ۳۵ سال گذشته دردولت‌های متعدد گذشته را انکار ناپذیرخواند و افزود: ضعف‌های مدیریتی، اخلاقی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی در دولت‌های گذشته وجود داشته است و امروز نیز اختلاس‌ها و سوء استفاده‌های انجام شده در نظام بانکی کشور در حالی صورت می‌گیرد که هیچ یک از نظام‌های دنیا با چنین مشکلی روبرو نیستند که فردی بتواند چند هزار میلیارد اختلاس کند.

اختلاس میلیاردی در نظام بانکی ایران بیانگر بیمار بودن سیستم اقتصادی است

عضو خبرگان رهبری اختلاس میلیاردی در نظام بانکی ایران بیانگر بیمار بودن سیستم اقتصادی دانست و گفت: باید بدون اغراق واقعیت‌ها منصفانه بیان کنیم و کمک کنیم تا نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به حاکمیت دینی از نگاه امیرالمومنین(ع) در خطبه سیاسی و اخلاقی ۲۱۶ نهج البلاغه گفت: خداوند برای من به شما امت حقوقی قرارداده است و ولایتی که خداوند به من داده منشاء آن حق است، لذا من نسبت شما حقوقی دارم و متقابلا شما نیز نسبت به من حقوقی دارید که باید رعایت کنیم.

آیت الله نمازی میدان تعریف از حق را می‌دانی وسیع و گسترده‌ای خواند و گفت: همه در میدان تعریف از حق ساعت‌ها سخنرانی داریم اما در میدان عمل با مشکل روبرو می‌شویم.

به گفته وی در میدان تعریف از ولایت و ولایت فقیه ساعت‌ها تعریف و تحلیل داریم اما در میدان عمل کم آورده و از میدان خارج می‌شویم و نمی‌توانیم گفتار خود را منطبق بر رفتار خود و عمل خود تنظیم کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امیدوارم این نشست آثار و برکات برای مردم نسلهای آینده داشته باشد یاد آورشد: در نظام و جامعه توحیدی همه اقشار و آحاد مردم و ملت حق و حقوق متقابلی نسبت به یکدیگر دارند و همه به یکدیگر بدهکارند.

آیت الله نمازی حق زوج بر زوجه، حق اولاد بر والدین و بر عکس آن، حق ارحام و همسایگان، حق و حقوق روابط اجتماعی و… را از جمله حق و حقوق افراد نسبت به یک دیگر دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین حق و حقوق، حق و حقوق رهبری است که امام بر امت خود دارد و حق و حقوقی که امت نسبت به امام خود دارند.

به گفته وی این حق و حقوق متقابل را خداوند نقطه مرکزی حکومت اسلامی قرارداده است و اقتدار یک امت در نقطه صالح بودن مدیران آن است لذا هم امام باید هوای امت خود را داشته باشد و هم امت هوای امام خود داشته باشد تا دشمن نتواند به آن‌ها آسیبی برساند.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین مردم را شایسته خدمت بیشتری از سوی مسؤولان دانست و خدمت به مردم را برای مسؤولان افتخار بزرگی دانست و گفت: مدیران باید متوجه باشند مردم و خانواده‌های شهدا به ویژه مادرانی که ۲۵ سال در انتظار بازگشت فرزندان خود هستند و هنوز باز نگشته‌اند را شاییسته خدمت بیشتری از سوی مسؤولان هستند.

آیت الله نمازی دیدار رییس جمهور از خانواده شهدا را الگویی تمام عیار برای مدیران و مسؤولان نظام خواند و گفت: مدیران و مسؤولان نظام باید به گونه‌ای برای دیداراز خانواده معظم شهدا برنامه ریزی کنند تا خانواده شهدا فکر نکنند فراموش شده‌اند.

به گفته وی با وجود حدود ۲۵ سال از آتش بس و پایان جنگ ۸ ساله خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران به ویژه مجروحان شیمیایی با مشکلاتی روبرو هستند و آن‌ها حق و حقوقی بر عهده ما دارند که نباید آن‌ها فراموش کرد.

آیت الله نمازی همچنین کمبود آب شرب را نتیجه گناهان درجامعه دانست و گفت: میزان نزولات آسمانی توسط خداوند همه ساله به یک میزان تعیین شده است اما افزایش گناهان در جامعه باعثمی‌شود تا باران رحمت الهی به جای بارش در شهر‌ها در کویر و بیابان‌ها ببارد.

امام جمعه کاشان در این نشست با ارائه سه پیشنهاد تفویض برخی اختیارات مدیران کل به مدیران شهرستان کاشان، برطرف شدن مشکل بی‌آبی شهرستان و راه اندازی رادیوکاشان از رسول زرگر‌پور استاندار اصفهان خواست برای تسهیل در امور اداری مردم و مدیران شهرستان کاشان و جلوگیری از طی کردن مسافت ۴۰۰ کیلومتری رفت و برگشت کاشان به اصفهان برخی اختیارات مدیران کل استان اصفهان به مدیران شهرستان را تفویض نماید.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین با اشاره به اینکه کلنک احداثرادیو کاشان سال ۹۰ سه سال قبل بر زمین زده شده است اما تاکنون هیچ اقدامی برای آن نشده است یاد آورشد: شهرستان کاشان یکی از شهرهای سودآور نظام است که در سال گذشته از ۵۱ میلیارد مالیات پیش بینی شده برای این شهرستان ۴۱ میلیارد تحقق یافته است و از ۵۹ میلیارد مالیات پیش بینی شده در سال ۹۳ بیش از ۲۷ میلیارد طی ۶ ماهه نخست امسال تحقق یافته است که این امر بیانگر ویژه بودن شهرستان کاشان ومستلزم توجه ویژه به این شهرستان است.

امام جمعه کاشان خطاب به اعضای حاضر در این نشست مشترک گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب شهرستان کاشان را در جایگاه ویژه استان قرارداده است، امیدواریم دست آورد این نشست برای مردم کاشان مثبت باشد و مسئولین مشکلات مردم این شهرستان را با تمام وجود بیش از پیش لمس کنند.

اهل بیت ایران توسعه پایدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جنگ خبرگان رهبری دولت عضو مجلس خبرگان رهبری مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر