کد خبر: 214363 A

امام جمعه موقت کاشان:

عزاداری که آمریکا و مزدورانش در منطقه و برخی نفوذی‌های استکبار در داخل از آن باکی نداشته باشند عزاداری مورد قبول به شمار نمی‌آید.

امام جمعه موقت کاشان گفت: عزاداری که آمریکا و مزدورانش در منطقه و برخی نفوذی‌های استکبار در داخل از آن باکی نداشته باشند عزاداری مورد قبول به شمار نمی‌آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان، حجت‌الاسلام سید محمد حسین بنی هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) این شهرستان با تقدیر از تلاش‌های هیئات مذهبی در ایام ماه محرم برای زنده نگه داشتن نام اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار کرد: عزاداری هم مانند نماز و سایر عبادات ممکن است در صورت عدم رعایت برخی اصول و موازین مورد قبول واقع نشود.

وی خاطرنشان کرد: آن عزاداری که از مسیر امام حسین(ع) دور باشد و دشمن را نترساند عزاداری واقعی محسوب نمی‌شود.
به گفته وی، عزاداری که آمریکا و مزدورانش در منطقه و برخی نفوذی‌های استکبار در داخل از آن باکی نداشته باشند عزاداری مورد قبول به شمار نمی‌آید.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه سنت عاشورا رشادت، شهادت و ظلم‌ستیزی است بیان داشت: امام حسین(ع) مظهر، الگو و اسوه‌ایی برای مبارزه با ظالم و ستمگر زمان است.

بنی‌هاشمی با تأکید بر اینکه عزاداری‌ها باید طوری تنظیم شود که آمریکا از آن بترسد گفت: یزید کنونی اوباما، سران کشورهای اروپا و سایر مستکبران دنیا هستند که البته در حال حاضر نیز حرفی برای گفتن ندارند.

وی توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در کنار احیای شعائر حسینی مهم دانست و گفت: در کنار پرچم‌های سیاه و بیرق‌های متعدد عزاداری باید مطالبی در امر به معروفات و نهی از منکرات درج شود.

خطیب نماز جمعه کاشان بدحجابی و چشم‌چرانی را از جمله گناهان مبتلابه جامعه کنونی قلمداد و عنوان کرد: می‌توان با عرضه حدیث‌هایی در مجالس عزاداری در مذمت این دو گناه در جهت اصلاح جامعه اسلامی به عنوان یکی از اهداف قیام حسینی گام برداشت.

بنی‌‌هاشمی با بیان اینکه شیعه در طول تاریخ ظلم‌های زیادی و ستمگران بسیاری مانند یزید و حجاج بن یوسف مشاهده کرده است افزود: با پروراندن گروه‌های تروریستی مانند داعش، طالبان، دامس و…و انداختن آنها به جان شیعیان نمی‌توانند ما را از مکتب حسینی جدا سازند و تسلیم مسیر باطل کنند چراکه همواره ذلت از پیروان اهل‌بیت به دور است.

وی همچنین به مسئولان هیئت‌های مذهبی برای رعایت بخشنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی کاشان توصیه کرد.

امام جمعه موقت کاشان سپس چند نکته را به سخنران و وعاظ مجالس سوگواری سالار شهیدان متذکر شد و گفت: برخی سخنرانان حق انقلاب را ادا نمی‌کنند و نسبت به نظام، نماز جمعه و ولایت فقیه بی‌تفاوت هستند و در قبال ظلم‌کنندگان به انقلاب خنثی رفتار و در مجالس خود تنها به بیان برخی دستورات و ارزش‌های اخلاقی اکتفا می‌‌کنند.

بنی‌هاشمی با تأکید بر اینکه اسلام دارای ابعاد اخلاقی، اقتصادی و حتی سیاسی است افزود: در اسلام سیاست برخورد و ذلیل کردن دشمن نیز وجود دارد و سخنرانان باید زمانی که پشت تریبون قرار می‌گیرند پشت دشمن را بلرزانند
و به جوانان روح حماسی منتقل کنند.

وی همچنین به مداحان توصیه کرد با مطالعه دقیق مقاتل معتبر، از بیان برخی مطالب ضعیف و بعضا بدون اساس که به طور صرف برای تحریک احساسات مخاطبان است پرهیز کنند و با تکیه بر بعد حماسی و اخلاقی واقعه عاشورا از کاربرد
اشعار و واژه‌های وهن‌آمیز نسبت به شیعه اجتناب ورزند.

استکبار امر به معروف و نهی از منکر اوباما جامعه شیعیان عاشورا گروه های تروریستی مداحان نماز جمعه ولایت فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر