کد خبر: 214589 A

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:

آب آشامیدنی شهروندان یک موضوع فرامحلی و ملی است و در مقابل مصارف کشاورزی و صنعت از اولویت ویژه برخوردار می باشد و در فرهنگ انسانی و اسلامی ما مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: آب آشامیدنی شهروندان یک موضوع فرامحلی و ملی است و در مقابل مصارف کشاورزی و صنعت از اولویت ویژه برخوردار می باشد و در فرهنگ انسانی و اسلامی ما مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «علی رسول زاده» رئیس شورای اسلامی شهر کاشان در حاشیه بازدید از خط انتقال آب زاینده رود و تونل گلاب اصفهان با بیان این مطلب گفت: حیات کاشان به آب وابسته است و این در حالی است که ظرفیت نهایی پروژه خط انتقال آب زاینده رود به کاشان بعد از گذشت ۱۰ سال از بهره برداری، هنوز محقق نگشته است.

علی رسول زاده تصریح کرد EC آب شرب کاشان بالا است و شهروندان با مراجعه مکرر به شورای اسلامی شهر از این موضوع گله مند بوده و ابراز نارضایتی می نمایند.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان یادآور شد: اقدامات خوبی در خصوص عملیاتی شدن این خط انتقال توسط مسئولان وقت انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد ولی باید از مسئولان امر پرسید به چه علت ظرفیت نهایی محقق نگشته است.

رسول زاده تأکید کرد: تحقق ظرفیت نهایی پروژه خط انتقال که میلیاردها تومان برای آن هزینه شده است در گرو مدیریت جمعی شهرستان، شورای اسلامی شهر و فرمانداری و رایزنی با مسئولان استان و کشور می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اعلام آمادگی کرد تا از تمام ظرفیت شورای اسلامی شهر در کنار دیگر مسئولان برای تحقق این امر استفاده نموده و گفت: شورا به دنبال تعریف مکانیزم و نقشه راه برای گفتگو با مسئولان استان و کشور است تا مشکل آب شرب شهروندان کاشان، آران و بیدگل را مرتفع نماید.

رسول زاده در پاسخ به این پرسش که همه نقاط کشور با مشکل آب دست به گریبان هستند گفت: آب شرب یک موضوع فرامحلی و فراستانی و ملی است. آب شرب در مقابل مصارف کشاورزی و صنعت از اولویت ویژه برخوردار است و در فرهنگ انسانی و اسلامی ما مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

وی افزود: زمانی که شهروندان منطقه کاشان، آران و بیدگل با مشکل آب شرب مواجه هستند آیا این موضوع مورد پذیرش مردم دیگر نقاط استان می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با هم اندیشی و مدیریت جمعی شهرستان و استان بتوانیم این مشکل حیاتی را به نحو شایسته حل نماییم.

گفتنی است امروز اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، آران و بیدگل به همراه مدیرعامل و تعدادی از کارکنان شرکت آبفای کاشان از تصفیه خانه و تونل گلاب اصفهان بازدید کردند.

اصفهان اعضای شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شورای اسلامی شهر صنعت کشاورزی ملی کاشان آب فرامحلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر