کد خبر: 214981 A

رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان خبر داد؛

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان از رسیدگی ۴۶۵ پرونده مربوط به گرانفروشی، تخلفات بهداشتی، قاچاق کالا و ارز، عدم درج قیمت، صدور فاکتور و محکومیت بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال درسه ماهه دوم در شهرستان کاشان خبرداد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان از رسیدگی ۴۶۵ پرونده مربوط به گرانفروشی، تخلفات بهداشتی، قاچاق کالا و ارز، عدم درج قیمت، صدور فاکتور و محکومیت بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال درسه ماهه دوم در شهرستان کاشان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «سعید بلانی‌زاده» ظهر امروز، یک شنبه بیست و هفتم مهرماه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر، تعداد پرونده‌های وارده به شعبه تعزیزات حکومتی شهرستان کاشان در سه ماهه دوم سالجاری را ۴۶۵ فقره عنوان کرد و گفت: ۱۴۵ ازاین تعداد پرونده مربوط به گرانفروشی، ۶۹ پرونده تخلف درج قیمت، ۲۷ فقره عدم صدور فاکتور، ۳۴ فقره کم فروشی و تقلب، ۱۵۹ فقره تحلفات بهداشتی دارو. درمان و ۳۵ فقره تخلفات قاچاق کالا و ارز بوده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی نقدی محکومیت ۶۴۵ پرونده رسیدگی شده بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال بوده است گفت: از این مبلغ بالغ بر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به نفع دولت وصول شده است.

بلانی‌زاده با بیان اینکه بخشی از پرونده‌های رسیدگی شده به صورت اقساط در حال وصول و بخشی دیگر به علت عدم توانایی پرداخت محکومین آن در زندان بسر می‌برند، گفت: ارزش کالاهای ضیط شده به نفع دولت بالغ بر۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال بوده است.

وی تصریح کرد: پوشاک، البسه خارجی، لوازم آرایشی بهداشتی و قاچاق چوب از جمله کالاهای مکشوفه در سه ماه دوم سالجاری در تعزیرات حکومتی کاشان بوده است.

قاچاقچی گوشی تلفن همراه در کاشان به پرداخت ۱۶۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد

بلانی‌زاده از رسیدگی به یک فقره پرونده ملی مهم قاچاق گوشی تلفن همراه در سطح کشوری در تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان خبرداد و گفت: در یک دستگاه خودرو سواری تعداد ۳۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی آن توسط نیروی انتظامی شهرستان کاشان کشف شد که فرد متخلف درشعبه ویژه جرایم قاچاق کالا و ارز شهرستان کاشان با پرداخت ۱۶۳ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط کالای قاچاق محکوم شده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کاشان همچنین از رسیدگی به تعداد ۸ فقره پرونده قاچاقچیان چوب درطاغزارهای شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل خبرداد و گفت: در این ارتباط ۱۱ نفر از قاچاقچیان چوب با پرداخت بالغ بر ۲۳۳ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال جزای نقدی به همراه ضبط چوبهای قاچاق محکوم شدند.

پرونده قاچاقچیان چوب در کاشان و آران و بیدگل خارج ازنوبت رسیدگی خواهد شد

وی ضمن هشدار به قاچاقچیان چوب در طاغزارهای شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گفت: با توجه به اینکه قاچاق چوب از اهمیت خاصی به جهت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برخوردار است اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان، ضمن برخورد جدی با قاچاقچیان چوب، اینگونه پروند‌ها را خارج از نوبت رسیدگی خواهد کرد.

بلانی‌زاده از۱۰ نوبت گشت، بازرسی و نظارت از تعداد ۴۰ صنوف شهرستان کاشان به همراه دستگاه‌های نظارتی صنعت معدن تجارت، شیکه دامپزشکی و معاونت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سه ماهه دوم سال جاری یاد آورشد و گفت: در این ارتباط به ۹ فقره پرونده شاکی از اشخاص حقیقی که در زمینه خرید کالا دچار خسارت شده بودند رسیدگی و متخلفین به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: در ایام عید سعید فطر تعدادی از محکومان قاچاق کالا و ارز در شهرستان کاشان با عفو و بخشش مقام معظم رهبری از زندان آزاد شدند.

تعزیرات تلفن همراه خودرو دانشگاه علوم پزشکی درمان زندان صنعت معدن قاچاق کالا و ارز محیط زیست مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر