کد خبر: 219407 A

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در جلسه شورای اداری آران و بیدگل

با توجه به اینکه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت که شهرستان آران و بیدگل، یک درصد راه‌های کشور را در اختیاردارد که نشان دهنده این است که وضعیت راه‌های این شهرستان مطلوب نیست.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: با توجه به اینکه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان کرده شهرستان آران و بیدگل یک درصد راه‌های کشور را در اختیاردارد، نشان دهنده این است که وضعیت راه‌های این شهرستان مطلوب نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، «عباسعلی منصوری آرانی»، صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آران و بیدگل، ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی، خطاب به مسئولین ادارات این شهرستان گفت: باید سیره ائمه اطهار(ع) را درعملکردهای خودمان قراردهیم.

وی با اشاره به اینکه جهان در یک وضعیت خاصی قراردارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها طرف مذاکرات هسته‌ای نیست بلکه درسطح بین الملل نقش اساسی را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه دنیا پس از ۳۵ سال به این باور رسیده که یک پدیده جدیدی به عنوان جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش مهمی درمعادلات بین المللی داشته باشد، گفت: اینکه خیلی از جلسات بین المللی با حضور ایران تحکیم می‌شود بیانگر فعالیت ایثارگرانه ما می‌باشد.

اگر شریان‌های پشتیبانی داعش و طالبان قطع شود، آن‌ها دیگر نخواهند توانست دوام بیاورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی حضور طالبان و داعش در منطقه را به خاطر ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اگر شریان‌های پشتیبانی داعش و طالبان قطع شود آن‌ها دیگر نخواهند توانست دوام بیاورند.

وی با بیان اینکه درجنوب با اقداماتی که انجام شده، شرایط در حال تغییر است. گفت: عربستانی که با دلارهای نفتی از داعش حمایت می‌کرد درحال حاضر به شدت تحت فشار قرارگرفته است.

وی پیروزی گروههای اسلامی در یمن را نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: دلیل اینکه عزاداری‌های سید الشهداء در یمن شکل گرفته به خاطرتاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا تمام فشار خود را برای جلوگیری از پیروزی اسلامیون در یمن به کار خواهد گرفت، گفت: به برکت خون شهداء، رهبری امام خمینی و رهنمودهای مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش اصلی را در عراق، یمن، افغانستان، سوریه و لبنان ایفا کند.

منصوری در بخش دوم سخنانش به شرایط سرنوشت ساز شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و خطاب به مسئولین ادارات این شهرستان گفت: با توجه به اینکه بیکاری، اشتغال و تولید مهم‌ترین مولفه‌های اقتصادی این منطقه می‌باشد هرکدام ازشما مسئولین می‌توانید در توسعه و پیشرفت این شهرستان نقش داشته باشید.

وی وضعیت راه‌ها و بهداشت شهرستان آران و بیدگل را نامطلوب دانست و گفت: با توجه به اینکه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشته که شهرستان آران و بیدگل یک درصد راه‌های کشور را دراختیار دارد، نشان دهنده این است که وضعیت راه‌های این شهرستان مطلوب نیست.

بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل، به علت نداشتن امکانات، درحد یک درمانگاه است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل را به علت نداشتن امکانات درحد یک درمانگاه عنوان کرد و گفت: علیرغم اینکه وزارت بهداشت عنوان کرده این بیمارستان باید شاخص‌های لازم در بخش‌های آی سیو و غیره را داشته باشد، از این امکانات محروم است.

منصوری با بیان اینکه اگر وضعیت بهداشتی آران و بیدگل را با کاشان مقایسه کنیم، کاشان خیلی از آران و بیدگل جلو‌تر است، گفت: درعین حال دراستان و کشور، تمام تلاشم را برای دفاع جهت آوردن امکانات برای هر دو شهرستان به کار خواهم گرفت.

وی تصریح کرد: تا جایگاه و میزان فعالیت خود را در استان نتوانستیم پیدا کنیم هیچ موقع به نتیجه نخواهیم رسید.

منصوری گرفتن امکانات برای شهرستان آران و بیدگل را مستلزم فعالیت و تلاش بیشتر مسئولین ادارات این شهرستان دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان آران و بیدگل دارای یک حساسیت ویژه است کارکردن درکاشان و آران و بیدگل متفاوت است.

عدم درک حساسیت‌ها در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل موجب شکاف منطقه‌ای می‌شود

منصوری عدم درک حساسیت‌ها در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل را موجب شکاف منطقه‌ای دانست و تصریح کرد: کاشان در زمان مشروطه، نماینده در مجلس داشت و بار‌ها به استان و پایتخت شدن نزدیک شده است، ولی آران و بیدگل ۱۸ سال است که تبدیل به شهرستان شده، لذا شرایط حساسیت د راین شهرستان را باید درک کنیم.

وی با تاکید براینکه مسئولین باید در تکریم ارباب رجوع اخلاق را رعایت کنند. گفت: چون خیلی از مردم می‌دانند که ادارات دچار تنگنا‌ها هستند مسئولین طوری با ارباب رجوع رفتار کنند که قانع و با رضایت از اداره خارج شوند.

وی خطاب به مسئولین ادارات این شهرستان با اشاره به اینکه دراین شرایط اگر متحد باشید توسعه و پیشرفت شهرستان آران و بیدگل رقم خواهد خورد گفت: امیدوارم بتوانیم براساس راه امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری و آنچه هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی است جلو برویم.

اصفهان ایران بیمارستان جهان راه و شهرسازی استان شاخص شورای اداری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر